VMU kviečia registruotis į šio sezono medžiokles

5 rugsėjo, 2018
Įdiegus KTU studento sukurtą sistemą Lietuvos miškų niokojimo atvejus matysime kaip ant delno
4 rugsėjo, 2018
Molėtai – ne tik ežerų kraštas
7 rugsėjo, 2018

VMU kviečia registruotis į šio sezono medžiokles

 

Nuo 2018 m. rugsėjo 10 d. 10 val. pradedama registracija į profesionalios medžioklės plotuose vyksiančias medžiokles. Tai padaryti galima tik elektroniniu būdu iš specialiai šiam tikslui sukurtos interneto svetainės https://medziokle.vivmu.lt. Interneto tinklalapyje bus galima registruotis į planuojamas medžiokles, taip pat sužinoti apie Valstybinių miškų urėdijos (VMU) valdomus profesionaliosios medžioklės plotus, rasti juose planuojamų medžioklių grafikus, dalyvių skaičių, medžioklės tvarką ir būdą.

 

„Registracija į visas medžiokles visuose profesionaliosios medžioklės plotuose vyks centralizuotai siekiant užtikrinti maksimalų skaidrumą ir objektyvumą. Sistema registruos dalyvius automatiškai pirmumo principu – kas užsiregistruos pirmas, tas ir dalyvaus. Apie sėkmingą registraciją kiekvienas bus informuotas elektroniniu laišku, o per dvi savaites po registracijos su kiekvienu medžioklės užsakovu susisieksime ir pasirašysime sutartis“, – sako VMU direktoriaus pavaduotojas miškininkystei Valdas Vaičiūnas.

 

Medžioklės plotai tvarkomi ir naudojami atsižvelgiant į medžiojamųjų gyvūnų gyvenamosios aplinkos sąlygas ir apsaugą, taip pat siekiant racionaliai valdyti medžiojamųjų gyvūnų populiacijas.

 

„Profesionaliosios medžioklės plotuose siekiame įtvirtinti ir puoselėti geriausias garbingos ir atsakingos medžioklės tradicijas“, – sako V. Vaičiūnas.

 

VMU prižiūri ir medžiokles organizuoja 25 profesionaliosios medžioklės plotuose šešiolikoje regioninių padalinių: Alytaus, Anykščių, Joniškio, Jurbarko, Kaišiadorių, Kauno, Kretingos, Marijampolės, Pakruojo, Panevėžio, Raseinių, Rokiškio, Šiaulių, Šilutės, Trakų ir Ukmergės. Profesionaliosios  medžioklės plotai užima daugiau kaip 150 tūkst. hektarų bendrą plotą. Didžiausi medžioklės plotai driekiasi Panevėžio, Ukmergės, Marijampolės, Joniškio rajonuose.

 

VMU inf.