VMU pristatė 23 naujus automobilius miško gaisrams gesinti

Naujas valstybės metraštis – miškams ir Raudonajai knygai
4 vasario, 2020
Rimantas Klimas: “Giria ir žmogus – žvelkime giliau”
4 vasario, 2020

VMU pristatė 23 naujus automobilius miško gaisrams gesinti

VĮ Valstybinių miškų urėdija (VMU) papildė miško gaisrų gesinimo automobilių parką – įsigijo 23 padidinto pravažumo mašinas „Isuzu D-MAX Space cab“ su įmontuota gaisrų gesinimo įranga, galinčia gabenti 300 litrų vandens ir operatyviai pradėti pirminį gesinimą. Jų pristatymas įvyko pirmadienį, vasario 3 d.

Minėti automobiliai bus paskirstyti VMU regioniniams padaliniams visoje Lietuvoje. Be naujų mašinų, VMU gaisrams gesinti turi 61 automobilį, 20 cisternų vandeniui iki gaisravietės atvežti ir 15 priešgaisrinių nedidelės vandens talpos modulių, sukomplektuotų su lengvaisiais visureigiais automobiliais arba sumontuotų ant automobilinių priekabų.

„Ir mūsų, ir kaimyninių šalių miškininkų patirtis parodė, kad efektyviausia priemonė nuslopinti gaisrą ir neleisti jam plisti yra būtent visureigis su įrengtu priešgaisriniu moduliu, galintis gabenti 300-500 litrų vandens. Tokia mašina gali pasiekti miške tas vietas, kur didesnėms gaisrinėms  važiuoti sunku“, – pažymi VMU direktorius Valdas Kaubrė.

Priešgaisrinių automobilių ir gaisrų gesinimo įrangos įsigijimo konkursą laimėjo UAB „Autoverslo automobiliai“. Tai, įskaitant  visus mokesčius, kainavo 751,4 tūkst. eurų.

Projektas „Priešgaisrinių automobilių ir gaisrų gesinimo įrangos įsigijimas“ finansuotas 2014-2020 m. ES priemonės „Aplinkos monitoringo ir kontrolės stiprinimas“ lėšomis.

VMU yra atsakinga ir gesina visus miškų gaisrus, nepaisant jų nuosavybės. Įmonė vykdo  priešgaisrinę miškų stebėseną, atnaujina mineralizuotas juostas, įrengia priešgaisrinius kelius, vandens paėmimo telkinius, šviečia visuomenę ir gesina užsidegusį plotą.

Pastaraisiais metais Lietuvoje miško gaisrų skaičius ir plotas padidėjo. Tą lemia klimato šiltėjimas ir besikartojančios sausros, laimei, didelių gaisrų ir jų sukeltų nelaimių šalyje pavyko išvengti.

Iš viso 2019 m. šalies miškuose užregistruota 280 gaisrų didesniame nei 200 ha plote, iš jų 121 miško gaisras – privačiuose miškuose 79 ha plote. Miško pareigūnai pagal gautus pranešimus į gaisravietes buvo išvykę daugiau nei 800 kartų.

Parengta pagal VMU inf.

Nuotraukos Dainiaus Šerono