VMU – strateginės reikšmės įmonė

gruodžio 23, 2017
Kalėdinis sveikinimas
gruodžio 23, 2017
www. miskininkas.eu žurnalistės apdovanotos medaliais
gruodžio 23, 2017

VMU – strateginės reikšmės įmonė

Ketvirtadienį, gruodžio 21 d., Seimas pritarė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narių Virginijos Vingrienės ir premjero Sauliaus Skvernelio siūlymui, kad patikėjimo teise valstybinius miškus valdanti įmonė – Valstybinių miškų urėdija (VMU) – būtų pripažinta turinčia strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui. Šis statusas reiškia, kad bus užkirstas kelias jos privatizavimui, pranešė projekto autoriai.

Jų teigimu, atsižvelgiant į miškų išskirtinę reikšmę,  juos valdanti valstybinė įmonė turi būti vertinama kaip išskirtinė ir turinti strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui – dėl to nuosavybės teise privalo priklausyti tik valstybei. Tai suponuoja ir Lietuvos Konstitucijos nuostatos, ir Konstitucinio Teismo praktika, konstatuojanti, kad miškai yra vienas svarbiausių Lietuvos atsinaujinančių išteklių, teikiančių įvairiapusę naudą valstybei ir visuomenei. Todėl valstybė privalo užtikrinti, kad jie būtų išsaugoti ateities kartoms ir mažiausiai 50 proc. jų turi išlikti valstybinės reikšmės.

Šiuo metu 42-iejų miškų urėdijų teisės ir pareigos perduodamos Valstybinių miškų urėdijai, kuri patikėjimo teise valdys ir valstybinius miškus šalies karinio mokymo teritorijose (apie 14 tūkst. ha), taip pat nenukirstą mišką ir iš jo pagamintą medieną Lietuvos kariuomenės karinių poligonų teritorijose (apie 7,6 tūkst. ha) esančiuose miškuose.

Pagal Strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir įrenginių bei kitų nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių įstatymą strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčios valstybės įmonės gali būti pertvarkytos į akcines ar uždarąsias akcines bendroves arba reorganizuotos tik Seimui priėmus atitinkamą įstatymą. Būtent ši teisinė nuostata   apsaugos VMU nuo  galimų greitų iniciatyvų ją privatizuoti.

www.miskininkas.eu

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

WordPress Lightbox Plugin