Vyriausybė pritarė Rūdninkų karinio poligono steigimui, galutinį sprendimą priims Seimas

Panevėžio rajone atidarytas moderniausias Lietuvoje Valstybinių miškų urėdijos miško sodmenų išauginimo kompleksas
29 kovo, 2022
Naktiniai taikikliai greitai atsidurs civilinėje apyvartoje. Ar verta leisti juos naudoti ir medžiojant?
30 kovo, 2022

Vyriausybė pritarė Rūdninkų karinio poligono steigimui, galutinį sprendimą priims Seimas

Reaguojant į Rusijos vykdomą karinę agresiją prieš Ukrainą ir dėl to kylančią grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui, spartinamas Rūdninkų karinio poligono atkūrimo procesas.

Po vykusių tarpinstitucinių derinimų, kovo 30 d. Vyriausybė pritarė Krašto apsaugos ministerijos teiktam Lietuvos kariuomenės Rūdninkų karinio poligono įstatymo projektui. Įstatymu siūloma Rūdninkų poligono įkūrimą pripažinti ypatingos valstybinės svarbos projektu – tai užtikrintų skubų poligono įkūrimą – teritorijos suformavimą ir jo veiklai reikalingos infrastruktūros sukūrimą. Įstatymo projekte nustatomu teisiniu reguliavimu poligono įkūrimo procedūros sutrumpėja nuo 5 metų iki 6 mėnesių.

„Putino veiksmai Ukrainoje mums parodė, kad projektai, kuriuos nusimatėme įgyvendinti per kelerius metus turi būti įgyvendinti jau dabar. Atsižvelgdami į esamą situaciją, padidintą gynybos biudžetą, spartiname visus įmanomus procesus, kurie prisidėtų prie Lietuvos kariuomenės stiprinimo“, – teigia krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Seimui pritarus, pirmieji kariai į poligoną galėtų įžengti jau gegužės mėnesį, o ne po dvejų metų, kaip planuota anksčiau.

Atkūrus Rūdninkų karinį poligoną būtų užtikrintas augantis Lietuvos kariuomenės ir į valstybės gynybos sistemą integruotų NATO sąjungininkų kovinis rengimas bei veiksmingas Aljanso gynybos ir atgrasymo strategijos įgyvendinimas.

„Šiuo metu svarbiausia yra mūsų visų saugumas ir solidarumas, todėl tikimės piliečių supratingumo ir pasitikėjimo valstybe. Rūdninkų poligonas pasirinktas atlikus nuodugnius tyrimus ir pripažintas tinkamiausia vieta – tiek dėl nesančių ten gyvenviečių, tiek dėl minimalių įmanomų kaštų, nes poligonas bus atkuriamas, o ne statomas nuo pradžių“, – sako ministras.

Poligono administracinių ir kariniam rengimui reikalingos infrastruktūros objektų steigimas ir aptarnavimas sukurs iki 100 darbo vietų. Besiribojančiose seniūnijose (ne tik Šalčininkų rajone) išaugs maitinimo, laikino ir nuolatinio apgyvendinimo, statybos, teritorijų priežiūros poreikis. Poligonų plėtra pritrauks šalies ir užsienio investicijas į regioną, skatins vietinį verslą, vietos produkcijos ir paslaugų vartojimą, stiprins socialinį dialogą su bendruomenėmis. Tai rodo poligonų vystymo patirtis Pabradėje, Rukloje ir kitose Lietuvos bei kitų pasaulio šalių teritorijose.

Siekiant padaryti kuo mažesnę įmanomą žalą Rūdninkų poligone esančioms saugomoms gamtos teritorijoms – gamtos draustiniams, įgyvendinant poligono steigimą, visi su ekologija susiję darbai derinami su Aplinkos ministerija, Valstybine saugomų teritorijų tarnyba ir kitomis suinteresuotomis šalimis.

Galutinį sprendimą dėl poligono įkūrimo priims Seimas.

https://kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/vyriausybe_pritare_rudninku_karinio_poligono_steigimui.html

Lietuvos kariuomenės nuotr.