Žali palaiko žalius

Rytų ir Pietų Lietuvoje vykdoma savaiminių jaunuolynų, augančių ne miško žemėje, inventorizacija
31 kovo, 2021
Su Kristaus Prisikėlimu žmogus visada turi viltį naujai pradžiai
2 balandžio, 2021

Žali palaiko žalius

Dalyvauti rašinių konkurse „Kodėl noriu būti miškininku“ moksleivius kviečiantis aplinkos ministras Simonas Gentvilas sako, kad miškai yra viena didžiausių Lietuvos vertybių, todėl neabejotinai reikia žmonių, kurie juos puoselėtų. Pasak ministro, miškas yra daugelio lietuvių, taip pat ir jo identiteto dalis.

 „Kiekvienas medis auga maždaug 100 metų, todėl prie jo dirba maždaug keturios kartos. Vieni jį sodina, kiti augina, treti nupjauna. Tai ilgas, puoselėjimo, kantrybės ir net kelių kartų indėlio reikalaujantis procesas, todėl miškininkai yra  labai svarbi ir garbinga profesija, jie – vieni iš didžiausių gamtininkų ir gamtos mylėtojų“, – pažymi S. Gentvilas.

Prie ministro kvietimo prisideda ir krepšinio klubo „Žalgiris“ direktorius Paulius Motiejūnas. Miškas jam – vieta, kurioje galima pailsėti nuo įtempto gyvenimo ritmo.

„Mano gyvenime miškas užima tikrai labai svarbią vietą: dirbu arenoje, gryno oro nuolat trūksta, todėl kiekvieną savaitgalį stengiuosi ištrūkti į sodybą, gamtą, mišką“, – sako P. Motiejūnas. Jo manymu, miškas itin svarbi vieta ir vaikams. „Sesė turi tris vaikus, jie gyvena užsienyje, tačiau kai atvažiuoja į Lietuvą, matyti, kad gamta vaikus žavi. Jei suorganizuoji kokį žygį, tai įstringa visam gyvenimui. Kas mums atrodo smulkmena – laužo kūrimas, bičių gyvenimo, šaltinio tėkmės stebėjimas, vaikams, kurių dienos  neretai bėga prie kompiuterio ekrano, toli nuo gamtos, palieka didelį įspūdį“, – pažymi P. Motiejūnas.

Jis pats su miško gyvenimu susipažinti pradėjo dar vaikystėje: tuomet mėgo grybauti, patirti kitus miško teikiamus malonumus, maudynes ežere, nardymą. Paklausus, kokią reikšmę jis mato rašinių apie miškininko profesiją konkurse, krepšinio klubo „Žalgiris“ ir „Žalgirio“ arenos direktorius teigia, kad tai puiki proga vaikams parodyti, kaip jie mato mišką, ką jiems reiškia galimybė būti miške.

 „Labai įdomu, ką vaikai galvoja apie mišką, ką jaučia būdami gamtoje, kas įstringa atminty. Skaičiau apie konkursą, tai puiki iniciatyva, labai raginu visus dalyvauti“, – kvietimą palaiko P. Motiejūnas.

Rasa Milerytė

Kviečia dalyvauti rašinių konkurse apie miškininko profesiją

Nuotrauka https://www.medzioklezurnalas.lt/