Žalioji strategija – Kauno regionui

5 birželio, 2018
Magiški Svylos upelio pakrančių paparčiai
5 birželio, 2018
Teikia interpeliaciją aplinkos ministrui Kęstučiui Navickui
5 birželio, 2018

Žalioji strategija – Kauno regionui

Kaip įveikti regionų konkurencingumo iššūkį ir koks planas tinkamiausias Kauno apskričiai, birželio 19 d. bus diskutuojama konferencijoje „Žalioji strategija verslui: planas Kauno regionui“. Ar žalioji ekonomika, darnūs sprendimai ir inovacijos gali tapti Kauno regiono strategine kryptimi, konferencijoje svarstys ekonomikos ir finansų specialistai, savivaldos atstovai, verslininkai bei tvaraus verslo konsultantai. Renginys vyks Raudondvario dvaro Baltojoje salėje.

Apie pasaulio ekonomikos pulso tendencijas renginyje papasakos „Luminor“ banko vyriausioji analitikė Indrė Genytė-Pikčienė ir kartu su kitais diskutuos, kaip Kauno apskričiai nelikti proveržio paraštėse, konferencijos dalyviai taip pat sužinos apie investicijų į žaliąjį sektorių pritraukimą ir finansavimo galimybes darnioms verslo idėjoms.

„Prieš trejus metus 195 pasaulio valstybės pasirašė Paryžiaus klimato kaitos susitarimą, kuriuo įsipareigojo mažinti CO2  ir kitų šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimus. Klimato kaitos mažinimas tapo pasauliniu tikslu, o darnių sprendimų paieškos tampa neišvengiama sąlyga tolesnei ekonomikos raidai“, – teigia Žaliosios politikos instituto prezidentas, vienas iš konferencijos iniciatorių Remigijus Lapinskas.

Jo teigimu, žaliosios ekonomikos principai remiasi ne tik neigiamo poveikio aplinkai mažinimu, bet sprendžia ir socialines problemas. Viena iš esminių žaliosios ekonomikos dalių yra naujų darbo vietų kūrimas.

„Kalbėdami apie žaliąsias darbo vietas omenyje turime ne tik atsinaujinančios energetikos, atliekų tvarkymo ar kitas tradiciškai žaliųjų kontekste minimas sritis. Smulkieji amatai, regioninio prekybos modelio plėtra, dalinimosi ekonomikos įgyvendinimas, kaimo turizmas – tai taip pat potencialios žaliojo verslo ir žaliųjų darbo vietų kūrimosi sritys. Jos nebūtinai reikalauja didelių investicijų, kurių regionuose stinga. Todėl manome, kad laikas žadinti žmonių verslumo dvasią – tai irgi vienas iš mūsų regioninio ciklo konferencijų tikslų“, – akcentuoja R. Lapinskas.

Renginio programoje ne tik diskusijos apie investicijų pritraukimą į regioną, bet ir sėkmingų verslo idėjų pavyzdžiai. Vienas iš jų – mažiau taršius sprendimus transporto sektoriuje diegianti lietuviška įmonė „Elinta“, su kurios gaminamais varikliais transporto priemonės jau važinėja Danijos, Norvegijos, Švedijos, Olandijos, Vokietijos bei kitų šalių keliais.

Atliekų tvarkymo sektoriaus inovacijų konsultantas konferencijoje papasakos, kaip uždirbti iš nereikalingo plastiko, o plačiau apie atliekų tvarkymo sprendimus bus diskutuojama su atliekų surinkimo ir tvarkymo bendrovės „VSA Vilnius“ vadove Jurgita Petrauskiene. Aplinkosauginiais klausimais konsultuojančios įmonės „Optimus Monitus“ vadovė Ala Kuzmickienė pristatys, ko kiekviena savivaldybė teritorijų priežiūros srityje gali pasimokyti iš Olandijos.

Dalyvauti konferencijoje kviečiami verslo, savivaldos, nevyriausybinių organizacijų atstovai bei visi besidomintys inovacijomis ir žaliosiomis idėjomis.

Daugiau informacijos apie renginį ir registracija www.zaliojistrategija.lt