Žinomo ornitologo fotoparodoje – reti paukščiai ir augalai

lapkričio 12, 2017
Tikimasi, kad Kapčiamiesčio daigynas regionui tarnaus dar keletą metų
lapkričio 9, 2017
Gedimino kalno nuošliaužą – suvenyrams, lėšas – tvarkymui
lapkričio 13, 2017

Žinomo ornitologo fotoparodoje – reti paukščiai ir augalai
Žinomas ornitologas Eugenijus Drobelis daug metų praleido Dzūkijos nacionaliniame parke, ypač žmogaus veiklos nepaliestame Čepkelių rezervate. Jo pelkėje ir raisto aplinkoje sukasi natūralus gamtos ciklas su savo garsais, spalvomis, rūkais ar saulės šviesa, augalijos ir gyvūnijos gyvenimu. Savo stebėjimus E. Drobelis įamžino ir šimtuose nuotraukų, kurios žavi užfiksuota natūralios gamtos akimirka bei profesionalumu. 

Aplinkos ministerijoje šiuo metu eksponuojama gamtos tyrinėtojo ir fotografo paroda „Ten, kur sparnuočiai skrodžia padangę“, kuri supažindina su retų rūšių paukščiais ir augalais, aptiktais išlikusiose natūraliose gamtos salose Dzūkijoje, taip pat prie Lietuvos esančiame Lenkijos regione.

Eugenijų Drobelį itin domina pelkė, kuri, pasak jo, yra išskirtinis spalvų, kvapų, garsų, reginių ir pojūčių pasaulis, kur nėra nereikalingos skubos ir nervingumo, nėra tokių pačių reiškinių, kur net saulė kiekvieną rytą pateka vis kitokia.

Tad ir jo parodą patartina apžiūrėti be skubos, stabtelėjus prie kiekvienos iš daugiau kaip dvidešimties eksponuojamų nuotraukų. Turbūt retas iš arti yra matęs tikutį, kurtinį, kukutį, teterviną ir kitus retus mūsų paukščius.

Šios nuotraukos – tai kvietimas pažinti ir mylėti savo kraštą, suvokti turimų gamtos vertybių svarbą bei būtinybę jas išsaugoti.

www.miskininkas.eu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

WordPress Lightbox Plugin