Įmonės „Medvita” atstovai patenkinti manevringu ir patikimu „Renault“ miškavežiu

Biokuro gamintojai – nedidindami žaliavos kiekio rinkoje, prarandame galimybes atpiginti šildymą
7 lapkričio, 2022
Valstybinei miškų tarnybai vadovaus Saulius Cironka
18 lapkričio, 2022

Įmonės „Medvita” atstovai patenkinti manevringu ir patikimu „Renault“ miškavežiu

Babtuose, šalia Kauno įsikūrusi, tačiau didžiąją dalį veiklos užsienyje vykdanti uždaroji akcinė bendrovė „Medvita“ užsiima didmenine žaliavinės ir apdirbtos medienos prekyba ir parduoda ją įvairioms įmonėms iš vienuolikos pasaulio šalių. Turėdama dvidešimties metų patirtį versle, įmonė klientams siūlo ne tik medieną, bet gali pasirūpinti ir kitomis paslaugomis visoje medienos tiekimo grandinėje.

Dirba su stiebams gabenti pritaikytu miškavežiu

Įmonės tiekimo pajėgumai siekia daugiau kaip 40 000 m3 kietmedžio rąstų per mėnesį, todėl ir įmonės technikos kiemas didelis ir įvairus. „Medvitos“ apvaliosios medienos asortimentą sudaro beržo, pušies, eglės, drebulės rąstai. Šią medieną bendrovė klientams tiekia iš Lenkijos, Čekijos ir kitų kaimyninių regionų. Skirtingai nei Lietuvoje, iš miško čia  vežami 12+ metrų stiebai, o tam reikalinga ir kiek kitokia technika.  Kai tuo tarpu Lietuvoje įprastai dirbama su skandinaviško tipo miškavežiais, kai sunkvežimis turi ilgą važiuoklę, kraną gale ir puspriekabę, kurioje mediena vežama sortimentais.

Užsienyje „Medvita“ dirba su ilgus stiebus galinčiu vežti „Renault Trucks“ modeliu K. Tokį modelį jie įsigijo prieš porą metų, imdami pavyzdį iš miškininkų Vakaruose. „Mintis jį įsigyti mums kilo pamačius kaip dirba kolegos Vokietijoje. Ten dauguma miškavežių turi 6×6 konfigūracijos važiuoklę ir iš miško gali gabenti stiebus. Mūsiškis „Renault“ gali vežti iki 19 metrų ilgio stiebus ir juos krauti tiesiai į konteinerius. Per dieną su juo pakrauname apie 8 konteinerius, t. y. apie 35 –37 m3 medienos“, – sako „Medvitos“ darbų vadovas Daivaras Kačiulis.

Pašnekovas pasakojo, kad miškavežis yra ilgas ir iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, jog su juo siaurame kelyje neįmanoma apsisukti. Tačiau pasak D. Kačiulio, yra priešingai. „Ne kartą yra buvę, kad atvažiavus pasikrauti stiebų, nebūdavo vietos apsisukti ir tekdavo sunkiai manevruoti. Tačiau šiame miškavežyje vietoje įprastos puspriekabės yra sumontuotas specialus vežimėlis, kuris turi nepriklausomai vairuojamas ašis ir su valdymo pulteliu jas galima pasukti tiek kiek nori. Nesvarbu, gali būti devyniasdešimties laipsnių ar dar smailesnis apsisukimo kampas, bet su šita technika mes visada sėkmingai įvažiuojame ir išvažiuojame“, – turimu miškavežiu patenkintas „Medvitos“ atstovas.  

Klausiantiems, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis miškavežį, pašnekovas patartų atsižvelgti ne tik į manevringumą, komfortą, bet ir į pavarų dėžę. „Mūsų miškavežyje įmontuota automatinė robotizuota ir sustiprinta  „Optidriver Xtended“ pavarų dėžė. Joje yra dvi papildomos ypatingai lėtos pavaros,  kurios leidžia sklandžiai pajudėti iš vietos ypač sudėtingose įkalnėse“, – sako pašnekovas.

D. Kačiulis pasakoja, kai technika jam patinka, jis niekad nevengia jos ir pagirti. Geriausių žodžių jis negaili, ne tik techninėms šio sunkvežimio savybėms, bet ir komfortui, kuris taip pat svarbus dirbant miške. „Vairuotojo komfortą užtikrina pneumatinė kabinos pakaba, trijose plokštumose reguliuojama vairo kolonėlė, šildomos ir ventiliuojamos sėdynės, automatinė klimato kontrolė. Kabinoje yra šaldytuvas, patogus gultas. Šoniniai langai dvigubi ir klijuoti, todėl dirbant ne taip girdisi išorinis triukšmas, vasarą nejaučiama didelės kaitros“, –  vairuotojų patirtimi vairuojant „Renault Trucks“ K modelį dalinasi „Medvitos“ atstovas. 

Pardavėjas prisidėjo prie technikos tobulinimo

Šį naują „Renault Trucks“ K miškavežį „Medvita“ įsigijo 2022 metais. Įmonės savininkas ir direktorius Arūnas Zaleckis pasakojo, kad jis vadovaujasi principu: technika turi būti nesena ir patikima. „Mūsų turimas miškavežis yra pigesnis nei kiti premium klasės sunkvežimiai, tačiau niekuo jiems nenusileidžia. Jame sumontuota tokių pat parametrų įranga, dalys ir patikrintos technologijos, kurios dažnai „nesiprašo“ į servisą. Mano žiniomis, naują tokį sunkvežimį Lietuvoje esame pirkę tik mes vieninteliai, tačiau nė kiek nesigailime ir su įgaliotais „Renault“ sunkvežimių atstovais jau suderinome antro tokio miškavežio įsigijimą“, – pasakojo A. Zaleckis.

„Renault Trucks Lietuva“ yra oficialus „Renault“ sunkvežimių atstovas Lietuvoje. Nedas Jakniūnas, „Renault Trucks Lietuva“ pardavimo direktorius, džiaugiasi, kad jų tiekiami miškavežiai pateisino kliento lūkesčius. „Su „Medvita“ bendradarbiaujame jau ne vienerius metus,  esame jiems pristatę 6 miškavežius. Visi jie buvo skirtingi ir tobulėjo kartu su kliento praktika. Pirmieji miškavežiai buvo 6X4 ratų formulės su aukšta kabina, kranu už jos ir standartine puspriekabe su rungais. Tačiau gyvenimas parodė, kad 6X4 pravažumo neužtenka stačiose ir slidžiose miško įkalnėse, o standartinė puspriekabė neužtikrina manevringumo. Todėl perėjome prie 6X6 ratų formulės su visais blokuojamais diferencialais. Tai išsprendė pravažumo problemą, tačiau dar reikėjo dar didesnio manevringumo siauruose miško keliuose ir bekelėje“, – apie miškavežių pritaikymą kliento veiklos specifikai kalbėjo įmonės atstovas.

Kaip pasakoja N. Jakniūnas, užsakovas dėl L tipo sulankstomo krano parkavimo nusprendė „paaukoti“ kabinos aukštį, paprastą puspriekabę pakeitė į specialų vežimėlį, kurį pats kranas gali užsikelti ant savęs neveždamas krovinio. Vežimėlis atskirai turi nepriklausomai vairuojamas ašis.  „Šis sprendimas visiškai išsprendžia manevringumo klausimą ir leidžia vežti daugiau krovinio, nes puspriekabės struktūrą sudaro pats krovinys, taip sutaupoma daug svorio, atsisakant papildomo rėmo, rungų“, – patirtimi dalijasi gamintojo atstovas.

Nors „Medvitos“ miškavežiai dirba tik užsienyje, N. Jakniūnas sako, kad „Renault Trucks“ K modeliai puikiai tinka ir mūsų šalies miškavežių standartams, kai naudojama ilgos bazės važiuoklė su kranu gale ir priekaba su vairuojama priekine ašimi 2,3 ir 6 m asortimento rąstų gabenimui. „Džiaugiamės, kad glaudžiai bendradarbiaudami įvairiais klientais visada  galime prisitaikyti, mokytis ir pasiūlyti efektyviausią ir našiausią sprendimą“, – sako N. Jakniūnas.

Andrius Nenėnas