Lietuvos 100-mečio ąžuolyne prie Felinkos ąžuolo pasodintas ąžuoliukas skleisis miškininkų vienybei

7 rugsėjo, 2019
Lyduokiuose šurmuliuoja paroda – festivalis “Miškai: inovacijos ir tradicijos” (Papildyta)
7 rugsėjo, 2019
Lietuvos Prezidentas: “Miškų ištekliai turi būti naudojami darniai ir socialiai atsakingai, bet kartu siekiant ir ekonominės naudos”
7 rugsėjo, 2019

Lietuvos 100-mečio ąžuolyne prie Felinkos ąžuolo pasodintas ąžuoliukas skleisis miškininkų vienybei

Siesarties upės slėnyje (Ukmergės raj.) šalia apie 500 metų menančio galiūno – gamtos paminklo Felinkos ąžuolo čia besistiebiančiame Lietuvos šimtmečio ąžuolyne šaknis įleido dar vienas ąžuoliukas. Jis pasodintas po šiame slėnyje specializuotos miškų ir medienos pramonės galimybių parodos-festivalio “Miškai: inovacijos ir tradicijos” atidarymo, kuri vyko rugsėjo 6 -7 dienomis ir buvo skirta miškininkų vienybei bei Lietuvos urėdijų įsteigimo 100-mečio jubiliejui, taip pat ir artėjančiai Miškininko dienai.

Simboliška, kad miškininkų ir miškų ūkio sektoriuje dirbančių bei jam įvairią techniką ir įrengimus gaminančių žmonių vienybei pasodintas ąžuoliukas skleis šakas ir leis šaknis būtent šiame nuostabiame gamtos ir istorinio paveldo kampelyje. Lyduokių dvaro savininkas grafas Mykolas Stanislovas Kosakovskis XIX a. pradžioje Felinkos palivarke įkūrė savotišką Varšuvos žemės ūkio akademijos mokomąją bazę, kuri tapo dabartinio Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro užuomazga. Dabar čia Audronės ir Algirdo Augūnų valdos, kurie gaivina palivarką ir kurie iš 12 ha turimo miško jo dalį skyrė Lietuvos šimtmečio ąžuolynui įveisti.

Būtent vienybės ir stiprybės miškininkystės ir gamtosaugos baruose sveikindami parodos-festivalio dalyvius bei svečius linkėjo miškininkas, Seimo narys Kęstutis Bacvinka, aplinkos viceministrė Rasa Vaitkevičiūtė, europarlamentaras Juozas Olekas, Valstybinių miškų urėdijos valdybos pirmininkė Ina Bikuvienė bei kiti, o Ukmergės rajono meras Rolandas Janickas pasidžiaugė, kad po kelerių metų pertraukos tokio masto miškininkystės paroda ir mokomieji seminarai vėl vyksta po Ukmergės rajono dangumi ir dar tokioje išskirtinėje vietoje. Parodos dalyviams sveikinimą atsiuntė ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, kiti aukšti pareigūnai.

Po gražių kalbų ir pučiamųjų orkestro maršų gausus būrys parodos dalyvių su trispalve ir nusipelniusiais ilgamečiais šio krašto miškininkais patraukė į ąžuoliukų giraitę, kur pasodino dar vieną, galbūt būsimąjį galiūną, skirtą visų Lietuvos miškininkų vienybei ir sugiedojo Tautišką giesmę, kurioje taip pat akcentuojama Vienybė – tai buvo iki ąšarų jaudinantis šio renginio akcentas.

Parodoje-festivalyje “Miškai: inovacijos ir tradicijos” pademonstruota naujausia garsių pasaulio firminių ženklų miškininkystės technika – miškovežiai, miško kirtimo ir kitos mašinos, įvairūs įrengimai, kuriems detales ar įrangą gamina ir Lietuvos gamintojai, taip pat serviso paslaugos, kiti su miškininkystės sektoriumi susiję dalykai. Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos mokslininkai ir gamtininkai skaitė pranešimus, organizavo diskusijas, parodos dalyviai taip pat galėjo pasižvalgyti po Lietuvos medžiotojų trofėjų parodą, rungtis protmūšyje, pagaliau – džiaugtis šiltu saulėtu savaitgaliu vaizdingame Siesarties slėnyje.

Parodą-festivalį “Miškai: inovacijos ir tradicijos” organizavo tinklalapis www.miskininkas.eu, jo draugai: bendrovė „Nosted&“, Miško darbų rangovų asociacija, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija, Lietuvos žemės ir miško savininkų asociacija, Ukmergės rajono savivaldybė, žurnalas „Mūsų girios“, LRT, Delfi, UAB „Visi miškai“ ir kiti. Anot parodos–festivalio iniciatorių,idėja surengti tokią parodą sklandė seniai, nes jau pribrendo būtinybė ne tik oficialiuose pristatymuose pasigirti miškininkystės ūkiui skirtais pasiekimais, bet ir pabūti, pabendrauti su kolegomis bei bendraminčiais, užmegzti naujų pažinčių.

Angelė Adomaitienė

Nuotraukos Rimondo Vasiliausko ir Dainiaus Šerono

Daugiau nuotraukų jau netrukus.