Nelengvas iššūkis: kuo ir kaip šildysimės ateinantį šildymo sezoną bei ateityje?

Tarptautinė konferencija “Gamtos terapijos principų taikymas žaliųjų erdvių kūrimui”
16 balandžio, 2023
II Lietuvos medžioklės ragų šaukinių konkursas – festivalis “Sūduvos medžioklės ragai”
24 gegužės, 2023

Nelengvas iššūkis: kuo ir kaip šildysimės ateinantį šildymo sezoną bei ateityje?

Balandžio 14 d., penktadienį, Seime įvyko interneto svetainės www.miskininkas.eu, Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininko Ričardo Juškos bei Aplinkos apsaugos komiteto nario Romualdo Vaitkaus organizuota konferencija „Kuo šildysimės ateinantį šildymo sezoną ir ateityje?“, į kurią susirinko gausus būrys miškininkų, biokuro ruošėjų, šilumos sektoriaus bei kitų su šildymo rinka susijusių žinybų atstovų. Ką tik pasibaigęs šildymo sezonas

parodė, su  kokiais iššūkiais teko susidurti apsirūpinant energija ir kuru Rusijos karo su Ukraina kontekste  bei paklausti, kaip tinkamai pasirengti naujam sezonui, kad  netektų šalti žiemą ir kad šildymas visiškai nenuskurdintų žmonių.    

Konferencijoje pranešėjai pristatė Lietuvos biokuro potencialą, kainų dinamiką, galimybes ir iššūkius jį ruošiant bei apsirūpinant, laukiančias naujas didelio masto problemas pradėjus veikti Vilniaus kogeneraciniai elektrinei, taip pat kas laukia mažesnių savivaldybių baigiantis jų biokuro katilų galiojimo laikui, kokios galimybės atsinaujinti ar modernizuotis. Pasisakiusieji akcentavo, kad tokia konferencija – pačiu laiku ar net pavėluota, nes “roges žiemai reikia ruošti vasarą”.

Konferencijos dalyviai pranešėjus apipylė klausimais ir aktyviai dalyvavo  diskusijose, taip pat akcentavo, kad į apsirūpinimo šiluma problemas turėtų daug aktyviau įsijungti ir politikai.

Konferencijos rengėjai dėkoja pranešėjams dr. Albertui Kasparavičiui, dr. Algiui Gaižučiui, Tomui Pūkui, Vaidotui Jonučiui, Virgilijui Dirmai, Vaidotui Jurkynui, Karoliui Švaikauskui ir dr. Valdui Lukoševičiui už naudingą informaciją bei išsamius pranešimus. Nuoširdus AČIŪ renginio moderatoriui Albinui Tebėrai bei visiems susirinkusiems už įsitraukimą į diskusiją.

Padėka ir konferencijos draugams: Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisijai, Aplinkos ir Energetikos ministerijoms, savivaldybių, „Litbioma“, LMSA, PMSA asociacijoms, AMVMT, Lietuvos miškininkų sąjungai, Lietuvos miškų ūkio rūmams, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijai, VDU Žemės ūkio akademijos Miškų ir ekologijos fakultetui, bendrovėms “Dzūkijos mediena”, “Judrės medis”, “Raguvilė”, “Volimeda”.

Primename, kad konferencija transliuota per TV kanalą “Seimas tiesiogiai” bei internetu.

Nuotraukos  Ilonos Šilenkovos

www.miskininkas.eu