Pasaulinė Žemės diena Seime – su jaunaisiais miško bičiuliais ir miškininko fotografijų paroda

kovo 9, 2019
Paukščių sugrįžimo metas: kodėl keliame inkilus?
kovo 9, 2019
ŽEMAITUKAS ir MUSTANG – su lietuviška trispalve
kovo 9, 2019

Pasaulinė Žemės diena Seime – su jaunaisiais miško bičiuliais ir miškininko fotografijų paroda

Kovo 20-oji pasaulinė Žemės arba astronominio pavasario diena. Ji iškilmingai bus paminėta ir Seime. Seimo Aplinkos apsaugos komiteto  posėdyje dalyvaus keliasdešimt jaunųjų miško bičiulių iš Vilniaus rajone esančio Marijampolio, kurie vienu gamtos saugojimo klausimu ves ir patį posėdį.

12 val. prie Seimo bus keliama Žemės vėliava, o 13 val. Seime bus atidaryta miškininko Bronislovo Ambrozo fotografijų paroda “Mažas didelis miško pasaulis”. 

Valstybinių miškų urėdijos Tauragės regioninio padalinio Šilinės girininkijos miškininkas B. Ambrozas fotografuoja jau trisdešimt penkerius metus, nuo tada, kai trylikametis gavo dovanų fotoaparatą „Smena-8“. Jo nuotraukose užfiksuota daug reginių ir daug gyvūnų. Pasak B. Ambrozo, kokybiškai fotografuoti miške reikia geros įrangos, nes ten tamsoka, gyvūnai būna toli ir yra greiti, todėl nuo įrangos labai daug kas priklauso. O pagauti gerą kadrą, pasak miškininko, dažniausiai yra netikėtumas – tiksliniam fotografavimui laiko nėra, viską lemia sekundės.

„Jaunųjų miško bičiulių ekskursija į Seimą ir pažintis su šia įstatymų leidžiamąja institucija labai reikšmingi, nes ugdo ir skatina gamtosauginį požiūrį, ekologinį sąmoningumą – svarbu tą pradėti nuo jaunosios kartos. Itin svarbu pastebėti ir tuos, kurie jau įsijungę į gamtosauginę veiklą ir yra padarę gerų darbų – suteikti jiems daugiau motyvacijos šiai veiklai. Juk atvažiuoti į Seimą ir pakalbėti apie planetos bei Lietuvos užterštumo mažinimą, miškų, augalijos ir gyvūnijos išsaugojimą, dalyvauti Žemės vėliavos prie Seimo pakėlimo ceremonijoje – tikrai smagus potyris ir paskata toliau draugauti su gamta. O garsaus fotografijų meistro, miškininko parodos atidarymas Seime byloja, kad miškininkai ne tik prižiūri ir kerta miškus, bet meniškai ir subtiliai perteikia unikalų miško grožį, išskirtinius užburiančius vaizdus, kokių jo būties akimirkų ir detalių kasdieniame gyvenime galbūt nepastebėsime“, – teigia Seimo narė Virginija Vingrienė.

Pasak parlamentarės, Pasaulinė Žemės diena ragina mus visus konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo.

Seimo narės pasiteiravome, ką vertėtų nuveikti per Žemės dieną – įžengusį į mūsų planetos platumų astronominį pavasarį. V. Vingrienė pataria šią dieną kiekvienam pabūti gamtoje ar bent parke, aplankytigamtos muziejų, galbūt ir fotokadre įamžinti pavasarinį gamtos vaizdą ar gyvūnus. Verta būtų ir sutvarkyti aplinką, surinkti šiukšles.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narė kviečia visus kovo 20 d. 12 val. atvykti į Žemės dienos minėjimą prie Seimo į Nepriklausomybės aikštę, stebėti Žemės vėliavos pakėlimo ceremoniją, pabūti drauge ir kartu pamąstyti, kokia svarbi mums yra Žemė, mūsų planeta, kokia ji trapi ir kaip privalu ją saugoti bei tausoti.

Daiva Červokienė