Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje atidaryta Medžioklės paroda

birželio 28, 2018
VAKARAS MIŠKE (I DALIS)
birželio 28, 2018
Nutrūkęs S. Dariaus ir S. Girėno skrydis bus pratęstas
birželio 29, 2018

Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje (Kauno r.) atidaryta Medžioklės paroda.  Jos ekspozicijoje – daugiau nei 1500 trofėjų. Dvaro menų inkubatorius svetingai atvėrė duris dviejų organizacijų – medžiotojų sąjungos „Gamta“  ir Sūduvos medžiotojų sąjungos – projektui, skirtam atkurtos Lietuvos valstybės šimtmečiui.

Medžioklės paroda Raudondvaryje veiks iki rugpjūčio 4 d.,  per ją vyks paskaitos, pokalbiai, praktiniai mokymai, koncertuos medžioklės ragų ansamblis, bus mokoma pažinti laukinius paukščius, išgyventi miške paklydus, prisivilioti tauriuosius elnius ir stirninus, taip pat supažindinama su medžioklės kultūra ir medžiotojo įvaizdžiu, medžioklinių šunų veislėmis,  Lietuvos medžioklės istorija, retomis saugomomis gyvūnų rūšimis.

Naudingų žinių žemės ir miškų savininkams suteiks teisininkas, lankytojai bus išsamiai informuojami apie pagrindinių Lietuvoje gyvenančių gyvūnų biologiją, be to,  budintys medžioklės trofėjų ekspertai atsakys į dominančius klausimus.

Daugiau nei pusantro tūkstančio trofėjų surinkti daugiausiai iš Lietuvos miškų ir laukų, tačiau dalis atkeliavo ir iš Baltarusijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos bei septynių Afrikos valstybių, kuriose leidžiama medžioti. Parodos ekspozicija plati – nuo stirninų, elnių, danielių, briedžių ragų, šerno ilčių iki žirafos, antilopės, liūto ar Marko Polo trofėjų. Vis dėlto pagal ES standartus nebus eksponuojami tų sumedžiotų gyvūnų trofėjai, kurių viešas demonstravimas draudžiamas – rudosios meškos, lūšies, plėšriųjų paukščių ir pan. Visi eksponuojami trofėjai pažymėti lentele su medžiotojo pavarde ir trofėjui skirtais balais.

“Šioje mūsų atkurtos valstybės šimtmečiui skirtoje parodoje didelis dėmesys edukacijai. Parodysime, kaip glaudžiai visą laiką buvo susijusios medžioklė ir Lietuvos visuomenės raida. Šią neįkainojamą istorinę medžiagą surinko Algirdas Brukas“,- sako vienas iš Medžioklės parodos organizatorių, Lietuvos medžiotojų sąjungos „Gamta“ prezidentas Raimondas Ribačiauskas.

Jo aiškinimu, egzistuoja dviejų rūšių medžiotojai. “Tai medžiotojai – gamtos globėjai ir medžiotojai – mėsininkai arba šauliai. Medžiotojai – gamtos globėjai saugo gyvūnus, puikiai išmano jų biologiją, maitina per sunkmetį, o už globą leidžia sau pasiimti vieną kitą trofėjų, nepakenkiant populiacijai, bet prisidedant prie protingo jos reguliavimo. O tie, kuriuos vadinu mėsininkais, tik teršia medžiotojų vardą ir kuria blogą, visuomenę pykdantį įvaizdį. Džiaugiuosi, kad tokių yra gerokai mažiau nei draugaujančių su  gamta. Tik jų dėka Lietuvoje šiandien gyvena stumbrai, taurieji elniai, bebrai, danieliai, aptvaruose laikomi muflonai ir dėmėtieji elniai, kurie anksčiau buvo iš dalies ar visai išnaikinti “,- pasakoja R. Ribačiauskas.

Pagrindinis parodos rengėjų tikslas – supažindinti lankytojus su Lietuvos medžioklės istorija, kultūra ir perspektyva.

 

www.krs.lt  inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

WordPress Lightbox Plugin