„Freda“ Kauno LEZ atidarė moderniausią Europoje baldų fabriką

22 kovo, 2019
Unikali Lietuvoje – plunksnų kolekcija
21 kovo, 2019
Kuršių nerijoje atvertos erdvės į pilkąsias kopas
22 kovo, 2019

„Freda“ Kauno LEZ atidarė moderniausią Europoje baldų fabriką

Seniausia Lietuvos baldų gamybos įmonė  savo istorijoje atvertė naują puslapį – Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje  (LEZ) kovo 20-ąją atidarytas  „Geras baldų fabrikas“. Į moderniausią Europoje baldų fabriką iki metų pabaigos bus investuota 53 mln. eurų,  per 34 metus sukurta 240 darbo vietų, o  gamybos apimtys sieks 240 mln. eurų.

„Džiugu, kad seniausias Lietuvos baldų fabrikas žiūri į priekį, daro reikšmingas investicijas.  Ne mažiau smagu girdėti pavadinimą „fabrikas“, nes vienu metu atrodė, kad šis žodis išnyks, liksime šalis, kuri nieko negamina, orientuojasi į paslaugas, prekybą. Taip neatsitiko, mūsų šalis gamina, turi moderniausias technologijas. Šios dienos sprendimas yra svarbus ne tik Kauno regionui, bet ir visai Lietuvai“, – nuspaudęs „Gerų baldų fabriko“ paleidimo mygtuką kalbėjo ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Šventinėje kalboje premjeras išsakė ir tam tikrus nuogąstavimus. „Šiandien fabrikas tylus, ramus, tikiuosi, kad  rytoj jis pradės veikti ir į sandėlį važiuos produkcija. Bet tokia tyla gali išlikti ir toliau, jei fabrikui nebus pateikta žaliavos – medienos, vieno iš didžiausių mūsų šalies turtų, jei galvosime taip pat, kaip galvoja dalis mūsų visuomenės, kad tą turtą reikia tik saugoti. Mes turime šio nacionalinio turto dalį tinkamai investuoti, sukurti aukštą pridėtinę vertę, o ne išvežti žaliavą iš šalies“, – teigė  iškilmių svečias.

Šiuo metu žaliavas baldams gaminti „Freda“ perka iš Kazlų Rūdoje veikiančios „Ikea Industry“, o nuo kitų metų balandžio  pradės bendradarbiauti  ir su šiuo metu Naujojoje Akmenėje statoma plokščių gamybos įmone.

„Ši pradžia nuo nulio, perkėlimo nėra, gamyba toliau vyks  ir „Fredoje“. Skirtumas tik tas, kad fabrike Kaune dirba 550 žmonių ir pernai sugebėjome pasiekti 119 mln. eurų apyvartą. Čia dirbs 240 darbuotojų ir planuojame, kad  gamybos apimtys per metus sieks 240 mln. eurų. Tad vienas žmogus per metus turi suakumuliuoti vieną milijoną eurų pardavimų, šiuo skaičiumi mes lenkiame visas Europos šalis“, – sakė „Fredos“ valdybos pirmininkas Rimas Varanauskas.

Pasidžiaugęs bendrovės sėkme ir augimu  (2008 m. „Fredos“ pardavimai  siekė 32,5 mln. eurų, o  2018 m. – jau 119 mln. eurų), „Fredos“ valdybos pirmininkas pažėrė ir Lietuvos baldų industrijos skaičių. „Jei vertintume dešimties metų laikotarpį, tai visos baldų ir medienos industrijos apimtys nuo 1,4 mlrd. eurų išaugo iki daugiau kaip 3 mlrd. eurų 2017 metais. Daugiau kaip du trečdaliai visos produkcijos yra eksportuojama ir baldai bei medienos gaminiai sudaro 12,5 proc. viso Lietuvos eksporto“, – teigė R. Varanauskas.

Europos dažytų baldų segmente „Freda“ šiuo metu yra viena iš lyderių. Kaune pagaminti  baldai keliauja  į 50 pasaulio šalių, kuriose yra „Ikea“  parduotuvės. Su „Ikea“  Kauno baldininkai bendradarbiauja nuo 2017 metų. Naujasis „Fredos“ fabrikas tapo pirmuoju Lietuvoje įkurto baldų ir medienos klasterio nariu.

„Gerą baldų fabriką“ atidariusi „Freda“  į ateitį žvelgia optimistiškai. Ir ne tik savo, bet ir viso sektoriaus.

„Mes žinome ir kitų baldų gamintojų – Vakarų medienos grupės, SBA, „Vilniaus baldų“ – investicijas. Mes žinome ir mūsų partnerių „Homanit“ daromas investicijas Lietuvoje, o tai rodo mūsų industrijos potencialą. Aš neabejoju perspektyvia baldų pramonės ateitimi“, –  akcentavo R. Varanauskas.

Naujoje gamykloje vyrauja Vokietijos gamintojų įrengimai. „Gerame baldų fabrike“ įdiegtos pažangios technologijos leis gaminti lengvąjį korinį skydą, inovatyvus virinimas ultragarsu padės sujungti medienos medžiagas su plastiko komponentais, veiks UV LED spinduliuotės džiovyklos dažų polimerizacijai. Tikslingai investuodami ir sukūrę reikiamus gamybos pajėgumus paklojome tvirtus pamatus tolesniam baldų gamybos tobulinimui ir pardavimų augimui. Naujasis fabrikas bendrus pajėgumus išaugins tris kartus. Tvarumas, inovatyvumas ir efektyvumas buvo pagrindiniai aspektai renkantis technologinę įrangą, todėl galime užtikrinti, kad gamybos srautai yra optimizuoti ilgalaikei sėkmei, o mes patys  pasirengę išpildyti klientams naujos kartos baldų idėjas“, – aiškino  „Fredos“ technologijų ir vystymo direktorius Audrius Čičirka.

Augustė Teiberytė