FTG FOREST / KÄLLEFALL – ilgametė miško technikos gamybos patirtis ir patikimumas

1 liepos, 2019
Lietuvos bajoras pirmasis pasaulyje sukūrė aštuonratį vežimą
1 liepos, 2019
ŽEMAITUKAS ir MUSTANG – su lietuviška trispalve
1 liepos, 2019

FTG FOREST / KÄLLEFALL – ilgametė miško technikos gamybos patirtis ir patikimumas

FTG FOREST / KÄLLEFALL puspriekabės gerai žinomos Skandinavijos ir Europos rinkose. Lietuvoje įsikūrusi ir jau 25-erius metus veikianti įmonė UAB „FTG Baltic“ – viena iš pirmųjų miško technikos gamintojų Baltijos šalyse. Tai Švedijos kapitalo įmonė, priklausanti tarptautinei įmonių grupei „Bruks-Siwertell“. Ilgametę patirtį miško technikos srityje turinti  „FTG Baltic“ sėkmingai sujungė Švedijos gamintojų žinias, patirtį ir kokybę su konkurencingomis gamybos galimybėmis Lietuvoje. Šiuo metu net  99 proc.  įmonės produkcijos eksportuojama.
Lietuvoje įmonės produkciją platina įgaliotas atstovas UAB „KMT“.

Įmonėje patvirtinta kokybės valdymo sistema EN ISO 9001:2015 bei aplinkosaugos vadybos sistema pagal standartą EN ISO 14001: 2015  rodo atsakingą požiūrį į gaminių kokybę bei aplinkos apsaugą.

„FTG Baltic“ vartotojams siūlo didelį miško puspriekabių, kranų, kelių greiderių, griebtuvų, gervių ir kitų priedų asortimentą, gerai žinomą Europoje. Įdiegtos naujausios gamybos technologijos ir modernūs techniniai sprendimai klientams užtikrina patikimą ir ilgaamžę techniką. Kruopščiai parinktos medžiagos bei komponentai atitinka aukštą kokybę ir naudotojų reikalavimus, o įmonės gamybos specialistai toliau tobulina ir pritaiko naujus, efektyvesnius sprendimus technikos našumui didinti.

Miško ruošoje  –  efektyviau

Intensyvinant miškų ūkio gamybą, ypač blogomis oro sąlygomis, sudėtingais tampa pravažumas ir miškų paklotės apsauga nuo pažeidimo. Patirtis rodo, kad miško darbams reikia ne tik daug išteklių ir žinių, bet ir patikimos technikos.

Didesniam miško darbų našumui pasiekti 2018 metais „FTG Baltic“ pradėjo gaminti ilgai lauktas miško puspriekabes su varomosiomis ašimis. Šiuo metu siūlomi du populiariausi modeliai  – 9 tonų krovos FB90-2WD ir 10 tonų krovos FB100-2WD. Šios miško puspriekabės turi galinę varomąją ašį. Galinės ašies 2WD varomojoje sistemoje montuojami itin patikimi suomiški „Black Bruin“ hidrauliniai varikliai.

Varomosios ašies sistema – nėra nauja technologija, tačiau jos pirmąkart montuojamos FTG FOREST / KÄLLEFALL puspriekabėse. Ilgai projektuota ir testuota versija pateisino visus lūkesčius.

Puspriekabė su galine varomąja ašimi pakraunama maksimaliai  

Iš praktikos žinome, kad naudojant standartines FB90 ir FB100 miško puspriekabes su mažesnės nei 100 AG galios traktoriumi, didelė apkrova tenka traktoriaus transmisijai. Dirbant ypač sunkiomis sąlygomis, kai pravažumas sudėtingas ir reikia maksimalios traktoriaus galios, standartinė puspriekabė be varomųjų ašių dažnai negali būti pakrauta maksimaliai. Naudojant 2WD varomųjų ratų sistemą ne tik tausojama traktoriaus transmisija, bet pats darbas vyksta našiau ir greičiau, taupomi degalai bei darbo laikas. Puspriekabė su galine 2WD varomąja ašimi žymiai efektyvesnė – ženkliai padidina pakrovimą ir pagreitina darbą.

2WD varomosios ašies sistemos privalumai:

  • Sudėtingomis pravažumo sąlygomis kur kas lengviau gabensite sunkius krovinius, nes traktoriaus galia paskirstoma efektyviau.
  • Su varomosios ašies sistema drąsiai pakrausite pilną miško puspriekabę net ypač sunkiomis darbo sąlygoms.
  • Pailginsite darbų sezoną.

Moderni  2WD technologija

FTG FOREST / KÄLLEFALL naujose FB90-2WD ir FB100-2WD miško puspriekabėse įdiegė modernų techninį sprendimą – dabar galinės ašys varomos hidraulinių variklių ir yra kontroliuojamos elektronikos. Tai leidžia puspriekabei veikti nepriklausomai nuo traktoriaus, prireikus ją galima valdyti tiesiog iš traktoriaus kabinos.

Varomosios ašies sistemą sudaro valdymo blokas ir ratų stebulėse sumontuoti du „Black Bruin“ hidrauliniai varikliai. Jie perduoda didelį sukimą būtent tada, kai to labiausiai reikia – akimirksniu generuojama didelė stūmimo galia, o esant poreikiui puspriekabės varomoji ašis gali būti naudojama kaip pagrindinė transmisija.

Varomosios ašies sistemos hidraulinės pavaros valdymas yra dviejų rūšių, ji parenkama pagal poreikį:

1.Naudojama traktoriaus hidraulinė sistema; 2. Nepriklausoma miško puspriekabės hidraulinė sistema. Maksimalus varomosios ašies efektyvumas (greičio ir traukos jėga) pasiekiamas tik nepriklausomą hidraulinę sistemą turinčiose puspriekabėse.

Kai puspriekabės varomosios ašies jėgos nereikia arba kai traktorius pradeda judėti netinkamu greičiu, hidrauliniai varikliai perjungiami į laisvosios eigos režimą. Šiuo režimu puspriekabė gali būti tempiama net iki 40 km/h greičiu.

Visi „Black Bruin“ varikliai yra patikimai apsaugoti (užsandarinti) ir pritaikyti dirbti ekstremaliomis sąlygomis, t. y., kai  purvas, vanduo, dulkės, besikeičianti oro temperatūra ir pan.

Svarbiausias dalykas – valdymo paprastumas

Dėl inovatyvios 2WD sistemos puspriekabę lengva prijungti prie bet kokio tipo traktoriaus. Operatoriaus darbas miškuose sudėtingas ir sunkus, tad šiam darbui palengvinti FTG FOREST / KÄLLEFALL 2WDpuspriekabes komplektuoja su elektroniniu valdymo bloku (ECU). Jis užtikrina efektyvų ir saugų varomosios ašies valdymą. Šis ECU blokas leidžia valdyti 2WD sistemą automatiniu bei rankiniu būdu, hidraulinius variklius apsaugo nuo žmogaus klaidų bei sugadinimo.

Vilniuje įsikūrusi „FTG Baltic“ puspriekabių FTG FOREST / KÄLLEFALL gamybai  naudoja naujausias technologijas, kad jų vartotojai galėtų dirbti kuo našiau ir pasiektų geriausių rezultatų.

Išsamiau apie įmonę ir jos gaminius internetinėje svetainėje http://ftgforest.lt