Inga Ruginienė: “Stiprios šakos – stipri profsąjungų konfederacija”

5 gegužės, 2018
Miško darbų rangovų netenkina konkursų tvarka ir įkainiai (papildyta aplinkos viceministro Martyno Norbuto komentaru)
5 gegužės, 2018
Tikra motinystė kviečia visą gyvenimą keistis ir subręsti
5 gegužės, 2018

Inga Ruginienė:  “Stiprios  šakos – stipri profsąjungų konfederacija”

 

Vilniuje įvyko VI-asis Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) suvažiavimas. Tai – kas ketverius metus vykstantis svarbiausias LPSK renginys, kurio metu paskelbiamos organizacijos veiklos gairės kitiems ketveriems metams, keičiami įstatai ir renkami LPSK vadovai. 

 

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininke išrinkta Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacijos vadovė Inga RUGINIENĖ.

 

Rinkimų kampanija prasidėjo daugiau kaip prieš mėnesį. Inga Ruginienė pripažįsta, kad ir be artėjančių  konfederacijos pirmininko rinkimų, darbų nestigo.

 

„Teko dirbti trigubu krūviu – vyksta derybos dėl naujos po reformos miškų valdymo struktūros, etatų,  atlyginimų ir pan. Esu išrinkta vadove pernai įkurtame Baltijos organizavimo aljanse (BOA), kurio tikslas – plėsti narystę Baltijos šalyse bendradarbiaujant su skandinavų profsąjungomis, kitomis organizacijomis, o ir rinkimai atima nemažai laiko ir jėgų“, – sako pašnekovė.

 

Atėjo pokyčių metas

Ruginienės nuomone, atėjo pokyčių metas. „Lietuvoje jie vyksta greičiau, tad džiaugiuosi, kad priėmiau tokį iššūkį. Važinėdama po įvairius regionus ir susitikinėdama su įvairių šakinių organizacijų nariais jutau didelį palaikymą, žmonės nori pokyčių, nori profsąjungų atsinaujinimo. Esu labai dėkinga visiems, kurie už mane balsavo. Atsižvelgiau į daugelį LPSK narių – šakinių organizacijų – pasiūlymų ir minčių. Žinoma, šiandien valstybėje turime naujų aktualijų: mokesčių reforma,”Sodros” pertvarka, Vyriausybė pagaliau pritarė projektui, pagal kurį profesinėms sąjungoms bus galima skirti dar vieną procentą nuo gyventojų pajamų mokesčio. Manau, kad LPSK turi ypač aktyviai įsijungti į šį procesą ir užtikrinti, kad Seimas priimtų tokią įstatymo pataisą, kuri būtų naudinga profesinėms sąjungoms. Turėdami papildomą pajamų šaltinį mes galėsime užtikrinti kokybiškesnį darbuotojų atstovavimą“, – įsitikinusi naujoji pirmininkė.

 

Svarbiausia, pasak pašnekovės, – stipri komanda, taip pat didelis dėmesys ir valstybinio, ir privataus sektoriaus profesinėms sąjungomis. Sudarysime aiškų planą, ką LPSK reikėtų daryti, kad sustiprėtų šakinės organizacijos, nes jos dirba konkretų darbą.

 

“Svarbu – LPSK įvaizdžio gerinimas. Manau, turėtų  būti atnaujinta visa organizacijos viešųjų ryšių strategija. Viena kryptis – tai aktyvi informacijos sklaida tinklalapyje, socialiniuose tinkluose, taip pat – LPSK matomumas žiniasklaidoje per komentarus, straipsnius. Dar viena labai svarbi profsąjungų veiklos propagavimo priemonė – įvairios viešosios akcijos, taip pat ryšiai su Europos profesinių sąjungų organizacijomis”,- veiklos kryptis vardija naujoji LPSK vadovė  ir konstatuoja:

“Mano siekis visus suvienyti, o šūkis – „Stiprios šakos, stipri konfederacija“.

 

Anot jos, tik visi kartu, dirbdami kaip komanda, galime pasiekti gerų rezultatų.

 

“Prioritetas – darbas organizacijos viduje, bet, žinoma, aš esu bendravimo ir vieno didelio profsąjungų centro Lietuvoje šalininkė. Pirmiausia reiktų sustiprinti pačią organizaciją, kad ji būtų tvirta viduje ir taptų stipriu partneriu bendraujant tiek su valdžios, tiek su darbdavių struktūromis”,-

teigia I. Ruginienė.

LPSK ir www. miskininkas.eu inf.