Konferencija: Miškininkavimas ir visuomenės lūkesčiai

14 vasario, 2019
Kviečiame studijuoti Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje
12 vasario, 2019
Su Nepriklausomybės diena!
16 vasario, 2019

Konferencija: Miškininkavimas ir visuomenės lūkesčiai

Aplinkos ministerija (AM) baigia rengti Miškų įstatymo pataisas, kurios taip pat naujai reglamentuos vieną aktualiausių praėjusių metų temų – plynuosius kirtimus. Jai pristatyti organizuojama konferencija, kurios metu bus aptariama miško buveinių apsauga ir ieškoma galimybių subalansuoti visuomenės lūkesčius dėl Lietuvos miškų.

Miškų politikos diskusija-konferencija „Miškininkavimo pokyčiai europinių įsipareigojimų ir visuomenės lūkesčių kontekste“ vyks vasario 21 d. 10 val. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje, IV rūmų konferencijų salėje (adresas: Universiteto g. 8A, Akademija, Kauno r.).

Renginio metu bus pristatyta Europos Bendrijos (EB) svarbos natūralių miško buveinių apsaugos situacija Lietuvoje bei jai pagerinti ir subalansuotiems visuomenės lūkesčiams įteisinti parengti Miškų įstatymo pakeitimai.

Diskusijose kartu su miškų politikos sprendimų priėmėjais, miškų mokslo atstovais, miškų sektoriaus socialiniais partneriais ir kitais visuomenės nariais numatoma ne tik aptarti Miškų įstatymo pakeitimus, bet ir ieškoti atsakymų į aktualius miškų politikos klausimus:

Ar lietuviška miškininkystės praktika pakankamai atliepia šiandienos visuomenės lūkesčius miškui? Jei ne, ką reikėtų keisti? Kaip geriau išgryninti ir subalansuoti tikruosius visuomenės lūkesčius miškui?

Kaip surasti balansą tarp gamtosauginių apribojimų ir racionalaus miško išteklių naudojimo?

Ar reikalingi papildomi miško kirtimų draudimai ir apribojimai prie tų, kurie būtini tinkamai EB svarbos miško buveinių apsaugai pasiekti?

Dalyvauti renginyje kviečiami Seimo nariai, su miškais susijusių institucijų ir organizacijų atstovai, taip pat kiti šalies miškų ateičiai neabejingi asmenys. Registracija į konferenciją el. paštu – svetlana.repsiene@am.lt arba telefonu 8 5 272 2635.

Parengta pagal AM Ryšių su visuomene skyriaus inf.