Sudarys išteklių rezervą efektyviau kovoti su miškų gaisrais ir kita stichija

12 vasario, 2019
Kupiškio vizija – Europos triatlonas ir žalia, ekologiška, saugi aplinka
12 vasario, 2019
Balsuokime už Raudonės pilies liepą „Europos medžio konkurse“
12 vasario, 2019

Sudarys išteklių rezervą efektyviau kovoti su miškų gaisrais ir kita stichija

Antradienį, vasario 12 d., europarlamentarai patvirtino naują ES civilinės saugos mechanizmą, kuris buvo išbandytas neseniai įvykusių miškų gaisrų, audrų ir potvynių metu.

Naujasis teisės aktas, dėl kurio gruodį neoficialiai susitarta su ES Taryba, padės valstybėms efektyviau dalintis civilinės saugos ištekliais, kad būtų galima greičiau ir veiksmingiau reaguoti į stichines ir žmogaus sukeltas nelaimes.

Europos Parlamento (EP) prašymu numatyta sudaryti „RescEU“ išteklių rezervą, kuriam priklausys miško gaisrų gesinimo lėktuvai, didelio pajėgumo siurbliai, lauko ligoninės ir skubios pagalbos komandos. Šie ištekliai bus naudojami tik tuomet,  jei pačios valstybės neturėtų pakankamai savų išteklių reaguoti į nelaimę. Kada naudoti „RescEU“ rezervą, spręs Europos Komisija. EP taip pat sustiprino ES civilinės saugos žinių tinklą, kad lengviau vyktų mainai tarp jaunų specialistų ir civilinės saugos savanorių. 

Teisės aktas įsigalios po galutinio ES Tarybos pritarimo ir bus taikomas jau šią vasarą.

ES civilinės saugos mechanizmas šiuo metu veikia kaip savanoriška sistema, per kurią ES koordinuoja dalyvaujančių valstybių savanorišką pagalbą to paprašiusiai šaliai. Pastaraisiais metais ekstremalios oro sąlygos ir kiti panašūs reiškiniai paskatino ES šalis sustiprinti tarpusavio pagalbos pajėgumus, tačiau dėl ribotų išteklių ES dar negali pakankamai padėti.

Robertas Pogorelis, EP ryšių su žiniasklaida administratorius