Biokuro gamintojai negaili gerų žodžių JENZ smulkintuvams

Susibūrusios Vilniaus mokyklos miestui padovanos neįtikėtiną dovaną!
23 kovo, 2023
Kuo šildysimės ateinantį šildymo sezoną ir ateityje?
3 balandžio, 2023

Biokuro gamintojai negaili gerų žodžių JENZ smulkintuvams

Nuo pat 2006 m., kai pradėjo savo veiklą Vilniuje, uždaroji akcinė bendrovė „RB Baltic“ klientams siūlo platų produktų spektrą, skirtą biokuro ruošimui, atliekų surinkimui ir perdirbimui, plastmasių antriniam panaudojimui. Bendrovė didžiuojasi palaikanti patikimus santykius su šioje srityje lyderiaujančiomis Vokietijos, Austrijos, Italijos įmonėmis, kurių produkciją tiekia klientams visose trijose Baltijos šalyse. Tarp savo klientų „RB Baltic“ turi ir nemažai biokuro gamintojų, kurie patenkinti vokiškais JENZ smulkintuvais.

Europiečiams JENZ prekės ženklas žinomas dar nuo 1921 m., kai kompanijos „Jenz GmbH“ įkūrėjas Hansas Jenzas su kolegomis pradėjo gaminti priekabas ir smulkią žemės ūkio techniką. Pirmąjį stacionarų smulkintuvą vokiečiai pristatė 1959 m., o dar po nepilnų dvidešimties metų, 1977 m. jau galėjo didžiuotis pirmuoju savaeigiu mobiliu smulkintuvu.

Būdami rinkos lyderiais, ilgainiui vokiečiai vis labiau tobulino savo produkciją ir nuo 2007 m. pradėjo smulkintuvus gaminti ant MAN sunkvežimio platformos. Vienais geriausių šio prekės ženklo produktų laikomi „JENZ HEM 922 DQ-Truck hybrid“ ir „JENZ HEM 922 DQ-Cobra hybrid“. Jie savo galia, našumais ir kitomis charakteristikomis yra vienodi, smulkintuvai „broliai“, ir skiriasi tik kabinos tipu – Cobra su pasukama kabina, o Truck su sunkvežimio kabina. Tai galingiausias mobilus biokuro smulkintuvas, gaminamas Europos rinkoje. Bendra jo galia – virš 1300 AG (nuosavo smulkintuvo variklio 812 AG, sunkvežimio 510 AG). Šis smulkintuvas gali smulkinti iki 90 cm. storio rąstus. Jo našumas iki 430 erdm./val.

JENZ vertina ir lietuviai

Beje, „JENZ HEM 922 DQ-Truck hybrid“ modelį galima sutikti ir Lietuvos miškuose. Jį naują iš „RB Baltic“ įsigijo Kelmės rajone, Tytuvėnuose įsikūrusi UAB „Alinava”.  Ši įmonė medienos versle veikia jau penkiolika metų. Pradėjusi savo veiklą nuo apvalios medienos apdirbimo, „Alinava” įžengė ir pradėjo sparčiai plėstis kietojo biokuro gamybos srityje. Šiuo metu biokuro gamybą ir tiekimą galima laikyti pagrindine UAB „Alinava” veiklos sritimi. Įmonė gamina ir tiekia visų rūšių biokuro skiedrą SM-1, SM-2, SM-3. Medienos skiedra, gaunama smulkinant medienos apdirbimo, miško valymo/kirtimo atliekas, menkaverčius medžius ir krūmus.

„Dirbame su savo darbo priemonėmis, sunkiąja technika, organizuota komanda bei patikimais pagalbininkais ir partneriais. Patys atliekame darbą nuo pirmojo žingsnio – žaliavos paruošimo iki galutinio produkto pristatymo klientui įmonės specialiuoju transportu. Iš „RB Baltic” turime įsigiję keturis JENZ smulkintuvus, kurie pasižymi geriausiu kainos ir kokybės balansu”, – sako UAB „Alinava” direktorius Vaidotas Tamošaitis.

Renkasi tik patikimą techniką

Pašnekovas mano, kad biokurui gaminti skirta technika turi būti naši ir patikima. „Medienos smulkintuvas yra tarsi grūdų kombainas, bet pastarąjį ūkininkai naudoja vieną ar du mėnesius per metus, o medienos smulkintuvas savo darbą atlieka ištisus metus. Todėl natūralu, kad reikalavimai patvarumui privalo būti aukšti“, – teigia verslininkas.

Seniausiam „Alinavos“ turimam smulkintuvui ketveri metai. Tačiau kaip sako V. Tamošaitis, su juo nė karto nepasitaikė didelių problemų, išskyrus būtinus techninius aptarnavimus, kuriuos reikia atlikti ir kitiems bendrovės turimiems modeliams. „JENZ technika nė karto nenuvylė, esame patenkinti. Tai patikimi, rimti smulkintuvai, tikrai tinkantys mūsų darbui. Su jais smulkiname kirtimo atliekas, medienos atraižas ir gerai, kad prie jų galime privažiuoti klampiais miško keliukais“,  – apie darbą su JENZ smulkintuvais pasakoja biokurą gaminančios įmonės atstovas.

Giria pažangias technologijas

Naujausias smulkintuvas, kurį dar šiemet įsigijo UAB „Alinava“ –  pažangiomis technologijomis aprūpintas, didelėms biokuro gamybos apimtims skirtas „JENZ HEM 922 DQ-Truck hybrid“. „Tai labai naši mašina. Turi galingą nuosavą variklį. Nuo sunkvežimio variklio varoma visa krano hidraulika ir hidraulinis skiedros išmetimo ventiliatorius. Visa kita smulkintuvo hidraulika yra nuo nuosavo smulkintuvo variklio. Smulkintuve sumontuota apsauga nuo pašalinių objektų, kai į smulkinimo mazgą netyčia patenka koks nors armatūros strypas ar akmuo. Kompaktiška sunkvežimio važiuoklė su galine vairuojama ašimi užtikrina ypač gerą manevringumą ir pravažumą esant sudėtingoms kelio sąlygoms“, – apie naujausią turimą JENZ modelį pasakoja V. Tamošaitis.

Pataria neprašauti renkantis tiekėją  

Kolegoms miškininkams, ketinantiems investuoti ir pirkti naujus smulkintuvus, „Alinava“ direktorius pataria įsivertinti kainos ir kokybės santykį, nes anot jo, ne visuomet pigiausia technika yra geriausia. V. Tamošaitis mano, kad renkantis įrangą svarbu atkreipti dėmesį ne tik į prekės ženklą, bet ir tiekėją, kuris tą įrangą pristatys ir vėliau atliks garantinį bei pogarantinį aptarnavimus.  

„Kai perki pirmą smulkintuvą, visada rizikuoji pasirinkti prastą tiekėją. Mums tikrai pasisekė, kad pasirinkome „RB Baltic“.  Nė karto nėra pavedę dėl technikos pristatymo terminų, kas mūsų darbe iš tikrųjų yra labai svarbu. Žinai, kad iš jų viską gausi laiku. Jie neturi labai didelio serviso, tačiau turi gerus specialistus, greitai reaguoja ir visada skubiai užsako dalis. Tai, kad įsigiję vieną smulkintuvą, po kurio laiko įsigijome ir dar tris – reiškia, jog pataikėme“, – smulkintuvų JENZ tiekėją giria biokuro gamintojas.

Be ant sunkvežimio sumontuotų medienos smulkintuvų „RB Baltic“klientams gali pasiūlyti ir plaktukinių biomasės smulkintuvų, atliekų surinkimo, presavimo, smulkinimo, kompostavimo, rūšiavimo, granuliavimo įrangos jų perdirbimui. „Džiaugiamės, kad glaudžiai bendradarbiaudami įvairiais klientais visada galime pasiūlyti efektyviausią, tvariausią ir našiausią sprendimą“, – trumpai apie įmonės siūlomus produktus pasisako „RB Baltic“ direktorius Rytis Baškevičius.

Andrius Nenėnas

https://rbbaltic.lt/product-category/katalogas/smulkinimas/medienos-smulkintuvai/