Įteisinta KT nuostatoms prieštaravusi urėdijų reforma

12 gruodžio, 2019
Konferencija – diskusija Seime apie miškų valdymo istoriją ir dabartį
12 gruodžio, 2019
„Silvestica Green Forest“ fondas įsigijo dar 4,3 tūkst. ha miškų Lietuvoje
12 gruodžio, 2019

Įteisinta KT nuostatoms prieštaravusi urėdijų reforma

Po karštų diskusijų ir įvairių siūlymų Seimo komitetuose bei nepavykusių bandymų surinkti reikiamą parlamentarų skaičių balsuoti plenarinėje sesijoje Seimui gruodžio 10 d. pagaliau pavyko iš naujo priimti urėdijų reformą įteisinančias Miškų įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-3491(2) https://www.lrs.lt/sip/portal.show…), kurias Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas parengė po Konstitucinio Teismo sprendimo.

Konstitucinis Teismas nurodė, kad anksčiau priimti Miškų įstatymo pakeitimai, atvėrę kelią valstybinių miškų valdymo pertvarkai, prieštarauja Konstitucijai dėl  jų priėmimo tvarkos – juos priimant nepagrįstai pritaikyta ypatingos skubos tvarka.

Tik iš trečio karto užsiregistravus reikiamam skaičiui parlamentarų  (71 iš 141) ir prisidėjus keliems opozicijos atstovams, iš kurių tik Simonas Gentvilas balsavo už, iš esmės pritarta tam pačiam projektui, kuris nesiskiria nuo ankstesnio teisės akto. Kaip pažymima aiškinamajame rašte, įstatymo projekte dėstomos galiojančios Miškų įstatymo pakeitimo nuostatos.

Atsižvelgiant į Konstitucinio Teismo išaiškinimą Miškų įstatyme ir susijusiuose teisės aktuose formuluotė „miškų urėdija (urėdijos)“ pakeista į „miškų urėdija“.

2017 m. liepos 11 d. priimtas Miškų įstatymas leido apjungti 42 miškų urėdijas ir įkurti VĮ Valstybinių miškų urėdiją  (VMU) su 26 padaliniais jau be savarankiškų įmonių – urėdijų statuso. VMU valdo daugiau kaip 1 mln. ha valstybinių miškų.

Už Miškų įstatymo nuostatų įteisinimą pagal KT reikalavimus iš 71 užsiregistravusio Seimo nario balsavo 54, susilaikė 10 parlamentarų.

www.miskininkas.eu inf.