Kviečiame į medvežės HSM 208F 10t 2020 prototipo pristatymą
Projektų, finansuojamų pagal ES HORIZON 2020 programą tikslas yra konkurencingos pramonės ir visuomeninio pobūdžio uždavinių sprendimo užtikrinimas, į šias veiklas įtraukiant mokslo institucijas pramonės įmonių problemoms spręsti. H2020 projektas „Išmanioji medvežė darniam ir efektyviam miško naudojimui“ įsibėgėja. Jo tikslas – gerinti medienos gamybos tvarumą bei pasiekti efektyvesnį žaliavinės medienos išgavimo procesų valdymą ir planavimą. Šio projekto išskirtinumas yra tai, jog bus sukurtos inovatyviais spendimais pasižyminčios medvežės, išbandomos realiomis sąlygomis. Kuriamuose medvežių prototipuose numatoma įdiegti šias inovacijas:
1 pav. Medvežės HSM 208F tobulinimo kryptys
Minėtų modulių panaudojimas leis pasiekti iki 30 % mažesnes degalų sąnaudas ir apie 30 % mažesnį dirvos suslėgimą (mažesnis vėžių gylis ir dinaminė ratų apkrova). Darbo rodiklių stebėsenos sistema leis tiksliau planuoti medienos gabenimo maršrutus ir apskaityti gabenamos medienos kiekius. Visų atskirų modulių panaudojimas leis sumažinti medienos ruošos darbų poveikį aplinkai ir kirtimo darbų kaštus, mažins profesinę medvežių operatorius veikiančią riziką. Projekto pabaigoje technikos gamintojas Hohenloher Spezial Maschinenbau GmbH & Co KG (HSM) kartu su projekto vykdytojais rinkai pasiūlys unikalią medvežę ir naujausius jos technologinius sprendimus, kurie pirkėjui leis pasirinkti reikiamą įrangą, atsisakyti nereikalingų funkcijų, taip išvengiant papildomų kaštų (2 pav.).
2 pav. Išmaniosios medvežės HSM 208F 10t 2020 prototipo A bendras vaizdas
„Siekiant miško kirtimo darbus padaryti tvaresnius, didžiausias dėmesys skiriamas medvežėms, nes būtent šios mašinos labiausiai slegia dirvą, jų keliamoji gali pati didžiausia. Jos naudojamos ir gabena medieną ilgus atstumus nuo kirtavietės iki iškrovimo vietos, o degalų sąnaudų mažinimas, mašinos poveikis dirvai ir darbuotojo sveikatai yra pagrindinis projekto FORWARDER2020 uždavinys, siekiant tvaraus miškų naudojimo, ekonominio medienos ruošos įmonių efektyvumo,“ – teigia p. Felix Prinz zu Hohenlohe Waldenburg, projekto Forwarder2020 koordinatorius ir firmos HSM generalinis direktorius.
Oficiali projekto pradžia buvo 2016 10 06 HSM įmonės prieigose Wolfegg miestelyje, Vokietijoje. Bendras projekto biudžetas yra 3 mln. eurų, iš jų 2 mln. finansuojami mokslinių tyrimų ir inovacijų finansavimo programos HORIZONTAS2020.
Projekto vykdymo partneriai pasirinkti iš šešių šalių (Vokietijos, Italijos, Lietuvos, Rumunijos, Šveicarijos ir Jungtinės Karalystės). Projekto partnerių veiklos apima visą gamybos grandinę, nuo atskirų komponentų kūrimo iki jų bandymo realiomis sąlygomis. Projekte dalyvauja 6 pramonės įmonės (Hohenloher Spezial Maschinenbau GmbH & Co KG, Roteca SRL, Dana Rexroth Transmission systems SRL, Forstware Informationssysteme GmbH, Hydac System GmbH ir Bosch Rexroth Ltd) kartu su mokslo institucijomis (Berno taikomųjų mokslų universitetu, Aleksandro Stulginskio universitetu ir Transilvanijos universitetu Brašove), inovacijų ir projektų valdymo specialistais (Steinbeis-Europa-Zentrum der Steinbeis Innovation GmbH) bei trimis gamybinėmis įmonėmis (Forstdienstleistungen Hegenbarth, Treforex SRL ir CSP Forestry Ltd). Projekto partneriams vadovauja Vokietijos medienos ruošos technikos gamybos įmonė HSM, jos tikslas yra inovatyvių sprendimų medienos ruošos mašinose diegimas. Šešių partnerių, tiekiančių atskirus mazgus įtraukimas į projektą kartu su konsultavimo bei mokslo institucijomis, rodo didelį ryžtą ne tik siūlyti tvarius sprendimus miškų sektoriui, tačiau juos industrializuoti ir sukurti naujus produktus rinkai.
Vokietijos miško technikos gamintojo HSM Hohenloher Spezial-Maschinenbau GmbH & Co vykdantysis direktorius Felix Prinz zu Hohenlohe-Waldenburg bei tarptautinio projekto Forwarder2020 komanda kviečia Jus į renginį, skirtą naujos medvežės HSM 208F 10t 2020 demonstravimui, kuris vyks : 2018 metų spalio 17 dieną nuo 10 val. Staniavos kaime (X: 6040441; Y: 503429) Alytaus rajone (renkamės Punios seniūnijos salėje, Kauno g. 3, Punia, Alytaus rajonas).
Truks apie 3–4 valandas. Pirmojoje renginio dalyje dalyviai bus supažindinami su informacija apie projekto tikslus, pateikiamos techninės naujovės bei prototipo privalumai. Mašinos gamintojas HSM taip pat dalinsis savo įžvalgomis apie prototipo kūrimo iššūkius ir panaudojimo galimybes. Berno taikomųjų mokslų universiteto atstovai dalyvius supažindins su pirmųjų mašinos bandymų rezultatais. Antrojoje renginio dalyje bus demonstruojamas medvežės darbas atliekant pilną medienos išvežimo iš kirtavietės darbo ciklą.
S. V. P. nuoširdžiai prašome apie Jūsų apsisprendimą dalyvauti renginyje pranešti iki 2018 m. spalio 10 d. elektroniniu paštu remigijus.zinkevicius@asu.lt arba tel. +370 698 18126
Projekto FORWARDER2020 renginys yra organizuojamas ir finansuojamas iš Europos Komisijos programos Horizontas2020 lėšų ir renginio dalyviams yra nemokamas.
Doc. dr. Remigijus Zinkevičius, ASU