Miškininkai dėl vykdomos reformos ruošiasi streikui

Gegužės 6d. degė pažintinis takas per Aukštumalos aukštapelkę
1 gegužės, 2017
Miško galia: vienyti ir žmones, ir šalis
2 gegužės, 2017

Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių sąjungų federacija ( LMPF) informuoja, kad urėdijų darbuotojai pradėjo ruoštis streikui. Šios kraštutinės priemonės nutarta imtis po  įvykusio Trišalės tarybos posėdžio. LMPF atstovai tikėjosi, kad šiame posėdyje bus pateikti atsakymai į LMPF pateiktus reikalavimus.

Esmė ta, kad Aplinkos ministerijai pavaldi Generalinė miškų urėdija ( GMU) su LMPF yra pasirašiusi šakinę kolektyvinę sutartį. Pagal jos nuostatas reformos negali būti vykdomos prieš tai neinformavus ir nepasikonsultavus su darbuotojais.

„Kolektyvinė sutartis – ne juodraštis po stalu. Tai labai aiškus teisinis dokumentas, jo laikytis Lietuva yra įsipareigojusi Europos Sąjungai. Ir sutartyje juodu ant balto parašyta – būtina konsultuotis. Tai reiškia ne reformos modelio pristatymą drabuotojams. Tai reiškia informavimą, kad planuojama reforma ir tarimąsi su darbuotojų atstovais, koks modelis galėtų būti po reformos. Ignoruodama kolektyvinę sutartį valstybė savo pavyzdžiu visiems darbdaviams duoda aiškią žinią – susitarimai su profesinėmis sąjungomis yra niekiniai. Ir taip elgiamasi dabar, kai kalbama apie susitarimą dėl emigracijos mažinimo“, – piktinasi LMPF pirmininkė Inga Ruginienė.

Streiko metu būtų atliekamos tik būtiniausios funkcijos – saugomi miškai nuo gaisro, vagysčių, vykdomi atsodinimų įsipareigojimai. Tačiau bus sustabdyta visa prekyba mediena.

Pasak I. Ruginienės, iki šiol dar turėta vilties, kad Aplinkos ministerija per jai pavaldžią GMU atliks tiek Darbo kodekse, tiek kolektyvinėje sutartyje numatytas procedūras.

„Tačiau Trišalės tarybos posėdžio metu supratau – Aplinkos ministerija žaidžia savo žaidimus ir į įstatymą bei sutartį žiūri atsainiai. Gauti tik formalūs atsakymai į mūsų reikalavimus laikytis įsipareigojimų ir pradėti derybas. Iki šiol nėra sudaryta derybinė grupė ir jos darbo planas. Ką gi, informuojame, kad esame pasiruošę kraštutinei priemonei“, – sako miškininkų atstovė.

Daugiau informacijos žiniasklaidai:

Inga Ruginienė

Lietuvos miško ir miško pramonės darbuotojų profesinių  sąjungų federacijos pirmininkė

Tel. +370 69942414
El.p. info@lmpf.lt

 

Naudota media iš – http://www.lmpf.lt/miskininkai-del-vykdomos-reformos-ruosiasi-streikui/