Miškų ūkio darbininkai – trūkstamų profesijų sąraše. Kokios galimybės užsidirbti miške?

Šaukštas iš seno draugo uosio Aleksandras Slušnys
4 sausio, 2023
Repelentas „Trico“: efektyvumas nauda ir mitai
13 sausio, 2023

Miškų ūkio darbininkai – trūkstamų profesijų sąraše. Kokios galimybės užsidirbti miške?

Lietuvos užimtumo tarnyba lapkričio 21 d. patvirtino naują trūkstamų profesijų sąrašą 2023 metams, kuriame  įrašytas ir kvalifikuotas miškų ūkio darbininkas bei medkirtys. Lietuvoje didžiąją dalį miškų ūkio darbų sudaro kirtimas, tačiau iškirstus miškus privaloma ir atsodinti. Kalbiname vieną iš didžiausių miškų atkūrimo įmonių ne tik Lietuvoje, bet ir Skandinavijoje – SKOGRAN UAB.

Pagrindinė šios lietuviško kapitalo įmonės veikla – miškų atkūrimas ir priežiūra. SKOGRAN kasmet įdarbina apie 400 darbuotojų, kurie dirba Lietuvoje, Suomijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Vokietijoje ir Austrijoje. Per metus įmonės darbininkai pasodina beveik 30 milijonų sodinukų.

Kuo miško sodinimas ir priežiūra skiriasi nuo kirtimo ir kitų miško darbų?

Nors darbas tikrai sunkus, norintieji gali jį dirbti visus metus. Vasarą – Skandinavijos šiaurėje, o žiemą – Europos pietuose. Aretas Stasytis įmonėje SKOGRAN darbuojasi jau trejus metus. Jis tikina, kad pradėjęs sodinti miškus Norvegijos kalnuose buvo ir nustebęs, ir sunerimęs. “Esu iš miesto, tad  miškas man buvo tikrai svetimas. O pamačius Norvegijos kalnus įspūdis buvo dviprasmiškas.”

Važiuojantiems dirbti į užsienį įmonė suteikia visas darbui reikalingas priemones – įrankius, drabužius, automobilius, apgyvendinimą ir kelionę. Žmonėms belieka pasirūpinti tik asmeniniais daiktais. “Sunkiausia šiame darbe, be abejo, yra  fizinis krūvis. Per dieną  kartais tenka nueiti beveik 20 kilometrų, o sodinimo krepšiuose sodinukų svoris gali siekti apie 40 kilogramų. Bet įmonėje dirba  tikrai tvirti žmonės. Svarbiausia – moralinis nusiteikimas ir užsispyrimas”, – dalijasi patirtimi Aretas.

Kaip ir kiekviename darbe, taip ir miškų sodinimo ar priežiūros bare svarbiausia – bendravimas komandoje ir požiūris į darbą. “Dažnai su kolegomis draugiškai parungtyniaujame dėl atliktų darbų kiekio ar žinių”, – šypsosi A.Stasytis. “Nors darbas  ir sunkus, tačiau man labai patinka gamta. Keliaudami pamatome, kuo ji skiriasi skirtingose šalyse. Norvegija, Austrija, Švedija, matyt,  man labiausiai patinkančios šalys. Gražiausia gamta ir geriausi atsiminimai yra būtent iš ten.”

Miškų sodinimas – perspektyvus Lietuvoje ir užsienyje

Miškų sodinimas – tikrai perspektyvus  darbas. “Kasmet sodiname vis daugiau miškų. O pastaraisiais metais populiarėjantis socialinis atsakingumas atveda  ir naujų klientų, kuriems rūpi gamta bei miškų atkūrimas”, – teigia SKOGRAN  personalo vadovė Alma Matulevičienė.

Įmonė be pertraukų visus metus dirba Skandinavijoje, Vokietijoje, Austrijoje ir Lietuvoje. Tad jos atstovai gali ne tik gerai uždirbti, bet ir pakeliauti, pamatyti naujas šalis. Ar norint sodinti mišką būtina patirtis? Ne. Įmonė apmoko darbuotojus ir suteikia visas galimybes tobulėti bei kilti karjeros laiptais – iš darbininko tapti brigadininku, vėliau – darbų vadovu.

Komandos, kurios yra motyvuotos, tikrai gali nemažai uždirbti. “Darbuotojai atlyginimą gauna už atliktus darbus. Tai reiškia, kad jei įvykdoma dienos norma – gaunamas vienoks atlyginimas, jei padaroma daugiau – tai uždirbama daugiau. Yra darbuotojų, kurie išmokę sodinti ar ugdyti miškus, uždirba beveik dvigubai daugiau, nei iš pradžių. Šiemet apdovanojome net penkis darbuotojus, kurie SKOGRAN jau pasodino milijoną medelių!” – didžiuojasi  SKOGRAN personalo vadovė  A. Matulevičienė.

SKOGRAN darbo pasiūlymus galite rasti adresu karjera.skogran.com