Prezidentė: Reformą reika pagrįsti

10 kovo, 2017
Vyriausybė išsižadės savo programos?
7 kovo, 2017
Kadagio galios
14 kovo, 2017
 

Valstybinių miškų valdymo reformą reikia pagrįsti, paaiškinti tikslus ir įtikinti jos nauda, teigia Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Miškų reforma – pirmasis pavyzdys, kad patyrimo, kaip daryti reformas, mažoka, tiek Vyriausybėje su naujais jaunais ministrais, tiek Seime. Čia elementariausia taisyklė – reikia pirmiausia turėti aiškią reformos eigą, pagrįstą tikslais ir poreikiais, antra, pristatyti ir įtikinti ir politikus, ir Seimą, ir visuomenę, ir sektoriaus žmonės, taigi pradėti nuo reformos pagrindimo“, – ketvirtadienį LRT radijo interviu sakė D. Grybauskaitė.

Jos nuomone, nepagrindus ir nepaaiškinus reformos, be reikalo kyla sumaištis, o tuo netrunka pasinaudoti pertvarkas stabdyti suinteresuotos grupės.

„Mes kartais girdime, kaip pradedamos reformos – atimti, apmokestinti, atleisti, ir tada prasideda – kalbame ne apie reformą, o arba apie instrumentą, arba apie pasekmes, ir mėginama gąsdinti žmones, o tie, kas turi interesą, kad reformos nevyktų, tuo naudojasi. Toks vaizdas, kas ne nuo to galo pradedame diskusijas. Reikia kalbėti su sektoriumi, žmonėmis, pagrįsti ir įtikinti. Dabar yra daug įvairių spėlionių, manipuliacijų informacija“, – akcentavo Prezidentė.

Vyriausybės pateiktam radikaliam urėdijų reformos projektui dar turi pritarti Seimas.

www.miskininkas.eu, www.bns.lt