Rinkos naujokė sparčiai plečiasi

Šv. Huberto dienos proga prisiminkime istoriškai susiformavusias garbingos medžioklės tradicijas
3 lapkričio, 2022
,,Žiemos puokštė – KMAIK 2022”
4 lapkričio, 2022

Rinkos naujokė sparčiai plečiasi

Alytaus pramoniniame rajone prieš trejus su puse metų įsikūrusi UAB „Baltijos technikos grupė“ jau nebeišsitenka patalpose, kuriose pradėjo veiklą. Bendrovė išsinuomojo 3 tūkst. kv. m pastatą ir planuoja dar labiau plėstis. Sparčiau įgyvendinti sumanymus alytiškiams padeda ES investicinių fondų parama.

Plati veiklos paletė

Pavadinimas „Baltijos technikos grupė“ tik iš dalies nusako veiklos pobūdį ir praktiškai neatspindi visų vykdomų veiklų. Bendrovė diagnozuoja gedimus, remontuoja hidraulinę įrangą ir sistemas, pagal klientų užsakymus gamina hidraulines detales, prekiauja atsarginėmis dalimis.

„Nemaža dalis mūsų klienų – miškininkai, mes remontuojame jų techniką: hidraulines žarnas, cilindrus, miško kirtimo mašinų galvutes, grandines, šinas, varomuosius guolius. Gaminame cilindrus, kaustome traktorius, prijungiame priekabas“, ‑ vardija Giedrius Kurkutis, UAB „Baltijos technikos grupė“ komercijos direktorius.

Pradžia – šaltas dušas

Būtent nuo bendradarbiavimo su miškininkais ir prasidėjo „Baltijos technikos grupės“ veikla. Pirmasis tik įregistruotos įmonės darbas buvo apkaustyti tris „Valtra“ traktorius ir sujungti juos su specialiai paruoštomis priekabomis.

„Ši technika paprastai pritaikyta dirbti žemės ūkyje, jei jos neapkaustytume, nepastiprintume, miške atlaikytų daugiausia mėnesį ir būtų nesaugi. Pritaikydami priekabas paslepiame atvirus laidus, žarnas, suvaržome, pridedame bakus, aušintuvus ir kitus komponentus. Tuomet turėjome tik vienas gamybines patalpas, tie trys traktoriai užėmė visą jų plotą. Pradžia buvo šaltas dušas. Nebuvo jokios signalizacijos, o traktoriai puikiai matėsi per langus“, ‑ prisimena G. Kurkutis.

L. Černius pabrėžė: dėl kaustymo pastebimas sezoniškumas – per mėnesį kartais tenka paruošti tris traktorius, o kartais ‑ vos vieną. Tiesa, sezoniškumas susijęs ne su metų laikais, o su finansų srautais, ES projektų kvietimais, mat nauja miško technika dažniausiai perkama su ES parama.

Ir iki šiol dažniausiai kaustyti atvežami „Valtra“ traktoriai, antroje vietoje buvo „Belarus“, kurių, matyt, jau nebeliks. „Vien kaustymas didelio pelno negeneruoja, nes procesas – ilgas. Labiau apsimoka atlikti kompleksinį darbą: kaustymą, pajungimą ir aptarnavimą“, ‑ tvirtina G. Kurkutis. Dėl to praktiškai tik išriedėjus pirmiesiems apkaustytiems „Valtra“ traktoriams imtasi kitų paslaugų teikimo ir gamybos.

Jau kuris laikas „Baltijos technikos grupė“ gamina įvairias specialias detales ir agregatus: cilindrus, skirstytuvus, hidraulines pakabas ir pompas, konstrukcinius elementus ir žarnas. „Tai ‑ miško mašinos „raumuo“, metalas be hidraulikos yra bevertis“, ‑ vaizdžiai aiškina G. Kurkutis.

Šiai veiklai įmonė išsinuomojo patalpas, mat viskas po vienu stogu pradėjo neišsitekti. Kadangi turi reikiamą įrangą, bendrovės meistrai restauruoja senas susidėvėjusias ar sulūžusias detales, o jei jų atnaujinti neapsimoka, siūlo pagaminti analogiškas naujas. Be to, įmonės specialistai atlieka tekinimo, frezavimo, pjovimo, virinimo darbus. Neseniai alytiškiai pradėjo teikti naują paslaugą – montuoja ratus miško technikai.

Alytiškiai ne tik darbui miške paruošia žemės ūkiui skirtus traktorius, bet ir remontuoja įvairią miško techniką. Pasak įmonės vadybininko Luko Černiaus, darbas organizuojamas įvairiai: arba klientai remonto reikalaujančią detalę, mechanizmą ar pačią mašiną atgabena į Alytaus ar Marijampolės skyrių, arba pas klientus važiuoja mobiliojo serviso vyrai.

„Reikalui esant vykstame pagal klientų iškvietimus, ypač  kai reikia sutvarkyti hidrauliką, nesusilanksto smulkintuvo strėlė ar panašiai“, ‑ sako L. Černius. Įmonės vadybininkas  pastebėjo – tobulėjant technikai, joje diegiant vis daugiau elektronikos, rankiniu būdu jos pataisyti praktiškai neįmanoma. Tai garantuoja, kad veiklos įmonei šioje srityje nepritrūks ir ateityje.

Bendrovės meistrai planinius remonto darbus atlieka ir keliose medienos apdirbimu ‑ rąstų, lentų pjovimu ir pan. ‑ užsiimančiose įmonėse bei gamyklose. Pastaruoju metu dėl šios paslaugos taip pat teko patirti šaltą dušą. „Buvo numatyta, kad planinis remontas „Ikea“ truks beveik visą gegužę. Tačiau dėl karo sustabdžius vieną gamyklą, lietuviai turi daug daugiau užsakymų, planiniam remontui laikas buvo gerokai sutrumpintas, bet turėdami gerą komandą remontą sėkmingai įvykdėme“, ‑ pasidžiaugė  G. Kurkutis.

Parduotuvių ateityje daugės

Per palyginti trumpą veiklos laikotarpį „Baltijos technikos grupė“ išvystė ir prekybą statybinės, kelių tiesimo, transporto, komunalinės, žemės ūkio, kėlimo, pramoninės, mobiliosios ir stacionarios technikos hidrauliniais bei pneumatiniais komponentais ir atsarginėmis dalimis. „Dirbdami tiesiogiai su Europos gamintojais ir tiekėjais mes galime konkuruoti su didžiaisiais šios rinkos žaidėjais“, – pažymi G. Kurkutis.

Marijampolėje gruodį įmonė atidarė hidraulikos parduotuvę, be to, ten remontui priima cilindrus, hidrovariklius, siurblius ir kitas detales bei agregatus „Kai šio skyriaus darbas  įsivažiuos, galvosime apie parduotuves ir kitose šalies vietovėse. Tikriausiai tai bus Vilnius, Kaunas ar Šiauliai“, ‑ ateities planais dalijasi bendrovės komercijos direktorius.

Neria į e-prekybą

Dar šiemet „Baltijos technikos grupė“ atidarys elektroninę parduotuvę. Kadangi tai specifinės prekės, šiame segmente Lietuvoje e-prekyba nėra itin populiari, tačiau alytiškiai tikrai nebus pirmieji. „Minčių apie e-parduotuvę turėjome ir anksčiau, bet galimybę jas sparčiau realizuoti įgijome gavę ES paramą. O kad tokia parduotuvė būtina, įrodė pandemija ir karantinas“, ‑ tvirtina G. Kurkutis.

Siekdama padidinti savo žinomumą, konkurencingumą ir pelningumą įmonė jau vykdo projektą „UAB Baltijos technikos grupė e. komercijos modelio diegimo projektas“. Jis įgyvendinamas pagal Europos regioninės plėtros fondo lėšų iš dalies finansuojamą priemonę „E. komercijos modelis COVID-19“.

„Pandemijos laikotarpiu pardavimo proceso skaitmenizavimas svarbus ne tik gamintojui, bet ir vartotojui. Mūsų tikslas ‑ ne tik pritraukti naujus vartotojus, bet ir sukurti esamiems lojaliems klientams galimybę saugiai ir patogiai įsigyti įmonės gaminius ir paslaugas“, ‑ pabrėžia komercijos direktorius.

Bendrovėje baigiamas sukurti ir įdiegti klientų savitarnos sprendimas produktų ir paslaugų elektroninėje prekybos platformoje, įskaitant gamybos ir paslaugų užsakymų valdymo sprendimą, išteklių valdymo sistemos integravimą į produktų ir paslaugų elektroninės prekybos platformą.

Pasiteiravus, ką dažniausiai miškininkai įsigyja realiose bendrovės parduotuvėse, L. Černius sako, kad bene populiariausia prekė – hidraulinės žarnos. „Miškininkai pageidauja, kad žarnos būtų „Bridgestone“ arba „Parker“ prekės ženklo. „Bridgestone“ labiausiai pasižymi lankstumu, be to, nors yra plonesnės, atlaiko didesnį – 420 barų – slėgį, pasižymi patvarumu. Šių prekių segmente jos yra ploniausios ir lanksčiausios, todėl jas sumontuoti ar pakeisti strėlėje yra lengviau, patogiau ir greičiau. Miškininkams šis prekės ženklas, kaip BMV tam tikram vairuotojų ratui“, ‑ šypsosi vadybininkas.

Paklausi prekė ‑ ir griebtuvai. Čia vyrai suokalbiškai susižvalgo: „Kol kas griebtuvų negaminame, bet principą žinome, turime ir dalį įrangos.“

Sumanymų neišduoda

Paklausus, ar neseniai išsinuomotose 3 tūkst. kv. m patalpose ir bus gaminami griebtuvai, bendrovės atstovai nuo konkretaus atsakymo išsisuko, tik atskleidė, kad šis cechas bus automatizuotas, su profesionalus metalo apdirbimo CNC staklėmis.

Šiuo metu „Baltijos technikos grupėje“ dirba 22 darbuotojai. Planuojama plėtra pareikalaus didinti jų skaičių, o reikalingi bus turintys patirties ir aukštos kvalifikacijos. Kaip jaučiasi alytiškiai, kai darbdaviai skundžiasi tokios darbo jėgos trūkumu?

„Į naują veiklą neriame drąsiai. Dėl darbo jėgos nesiskundžiame, turime pasirinkimą, yra nemažai norinčių pas mus ateiti“, ‑ tikina G.Kurkutis.

Vilma Kasperavičienė

Nuotraukos Dainiaus Šerono