Seimo nario K. Mažeikos pranešimas: verslinė žūklė vidaus telkiniuose draudžiama

13 vasario, 2018
Kviečiame į renginį “100 žibintų Lietuvai”
13 vasario, 2018
Kokia nuostabi, Lietuva, esi (Papildyta)
13 vasario, 2018

Seimo nario K. Mažeikos pranešimas: verslinė žūklė vidaus telkiniuose draudžiama

Pastaruoju metu didelio rezonanso žvejų mėgėjų bendruomenėje sulaukė pasigirdę keleto politikų kalbos apie padidėjusį vandens telkinių žuvingumą ir galimybę atnaujinti verslinę žūklę vidaus vandens telkiniuose.

„Noriu pabrėžti, kad dedu dideles pastangas tam, kad žuvų išteklių būklė Lietuvos ežeruose gerėtų, o žvejai mėgėjai galėtų džiaugtis gausiais laimikiais. Galiu visus nuraminti, kad verslinė žūklė yra uždrausta aplinkos ministro įsakymu, taip pat, norėdamas įtvirtinti verslinės žūklės draudimą, 2017 metų spalio 19 dieną su kolegomis įregistravau Žuvininkystės įstatymo pataisą, kuria būtų uždrausta ne tik verslinė žūklė vidaus vandenyse, tačiau ir būtų apribota verslinė žūklė Baltijos jūros priekrantėje, ties upių žiotimis bei Klaipėdos uosto vartais“, – sakė Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika.

Pasak komiteto pirmininko, tiek jis pats asmeniškai, tiek ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga nepalaiko verslinės žūklės vidaus vandens telkiniuose ir nemato galimybės jos atnaujinti nei artimiausiu metu, nei ateityje, nes kultūringa mėgėjiška žūklė teikia dešimteriopai didesnę naudą tiek valstybei, tiek visuomenei, taip pat užtikrinama darna tarp žmogaus ir gamtos.

„Džiaugiuosi audringa žvejų reakcija į pasigirdusias kalbas apie verslinės žūklės atnaujinimą, nes tik susitelkdami ir dirbdami kartu galime rūpintis mus supančia gamta, ežerais, upėmis ir upeliais, džiaugtis puikiais laimikiais. Susitiksime prie vandens!“ – sakė K. Mažeika.

 

Daugiau informacijos:

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas

Kęstutis Mažeika

El. p. kestutis.mazeika@lrs.lt, tel. (8 5) 239 6691