UAB “Raguvilė” laimi specifinių paslaugų rinkoje

27 rugsėjo, 2019
Medvežės AMKODOR 2662E demonstravimas lapkričio 4-8 d.
26 rugsėjo, 2019
Kvietimas į tarptautinį kraštovaizdžio erdvinio modeliavimo seminarą “KRAŠTOVAIZDŽIO ERDVINIS SUVOKIMAS: TEORIJA IR PRAKTIKA”
30 rugsėjo, 2019

UAB “Raguvilė” laimi specifinių paslaugų rinkoje

Kretingos rajone,Raguviškių kaime 2003 m. įsteigta UAB “Raguvilė” nuo kuklaus keramikos suvenyrų verslo su trimis darbuotojais per keletą metų išaugo iki specifinių miškininkystės, aplinkos priežiūros, valymo, birių krovinių transportavimo ir kitų paslaugų teikimo įmonės Lietuvoje bei užsienyje. Šiuo metu joje dirba apie 60 darbuotojų, technikos parką sudaro apie 100 įvairių mašinų ir mechanizmų. Bendrovės įkūrėjo ir direktoriaus Virginijaus Brazausko teigimu, viskas uždirbta bei įsigyta savo rankomis ir galva. Verslus žemaitis dabar ketina išgryninti pagrindines veiklas, toliau plėsti jų geografiją bei užtikrinti dar aukštesnę kokybę.

Kas paskatino imtis verslo ir įsteigti įmonę? “Esu iš tokių žmonių, kurie mėgsta veikti, siekti, kurti, nebijo iššūkių. Kartais juos išsikeliu didesnius nei galiu įveikti. Gimiau Šilalėje, bet užaugau Kretingos rajone, Raguviškių kaime, kurio pavadinimas kilęs nuo ledynmečiu Minijos slėniu tekėjusios Raguvos upės. Sudūrus senvagės Raguva bei mano dukros vardo Akvilė dalis išėjo gražus žodis “Raguvilė”, kuris ir tapo bendrovės pavadinimu. Pirmas verslas, kurį pradėjome nuo trijų žmonių, buvo suvenyrinės keramikos gamyba ir prekyba”,- pasakoja

atkaklusis žemaitis.

Suvenyrų gamintojai neapsiribojo vien Palanga ir kitu pajūriu, plėtėsi gilyn į Lietuvą, dalyvavo parodose, iš jų ir užsienyje.

“Tvarkingai dirbome, kažkiek uždirbome, bet energijos daug, naudos – mažai, vos išsilaikyti šeimai. Man to nepakako, tad pradėjau žvalgytis plačiau. Dalyvaujant didelėje parodoje Poznanėje viename iš stendų susidomėjau valymo paslaugų pristatymu, ypač specialiais valymo darbais, teritorijų tvarkymu. Taip įkūriau valymo paslaugų įmonę. Tuo metu pajūryje nebuvo, kas užsiimtų biurų, komercinių patalpų, prekybos centrų valymu – pradėjome nuo Kretingos, Palangos, Klaipėdos, o vėliau teko valyti visame Klaipėdos bei Marijampolės regione. To nesibodėjau daryti ir pats”,- aiškina “Raguvilės” vadovas.

Anot jo, teko sunkiai dirbti, daug ko išmokti, įgyti patirties, investuoti į įrangą. Veiklos vėl pasirodė per maža. Išanalizavus rinką nutarta paslaugų spektrą išplėsti, imtis specifinių valymo darbų.

Įsisavinti naujas veiklas vertė ir maža rinka

“Pajūrio rinka labai maža, daugelis paslaugų – sezoninės, o ir visoje Lietuvoje reikia stipriai konkuruoti dėl paslaugų, daug važinėti, kad gautum užsakymų ir galėtum susidėlioti biudžetą, mokėti mokesčius ir algas, Darbus turiu paskirstyti taip, kad žmonės jo turėtų visus metus”,- pažymi verslininkas.

Šiuo metu veiklos išplėtotos keliomis kryptimis – tai specialieji valymo darbai, komunalinės paslaugos, miestų tvarkymas, įskaitant želdinių priežiūrą, miškininkystė ir biokuro gamyba,

birių krovinių ir šiukšlių išvežimas bei kitos.

“Etapais pirkome techniką atskiriems sektoriams ir padėdami vieni kitiems įsisavindavome naują kryptį. Laimėję konkursus įgyvendinome projektus įvairiuose miestuose ir regionuose. Vienas iš specialiųjų valymo darbų – gamyboje susidarančių skystųjų atliekų tvarkymas: gyvulinės kilmės riebalų, naftos produktais užteršto vandens stovėjimo aikštelėse bei kitur,- vardija V. Brazauskas. – Miškininystė ir biokuro gamyba tampriai susijusios. Prie jų šliejasi ir elektros linijos, kurių zonoje pjauname medžius ir šakas”.

Pagrindinis UAB “Raguvilės” regionas miškininkystės ir želdinių tvarkymo srityje – Kuršių nerija, kurioje bendovė pagal rangos sutartis dirba nuo 2009-ųjų metų. Šiemet kovo viduryje pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos skelbtą konkursą “Raguvilė” baigė įgyvendinti ES finansuojamo projekto “Gamtotvarkinių priemonių įgyvendinimas NATURA 2000 teritorijoje” antrąjį etapą – kalninės pušies bei kitos savaiminės augalijos kirtimus Naglių ir Grobšto gamtos rezervatuose (57 ha), taip pat kirtimo atliekų tvarkymo darbus. Iš viso pagal “Natura 2000” projektą dirbo 12 bendrovės žmonių, dalis su motopjūklais, be to, pasitelkta ir mažoji technika. Rudenį, pasibaigus poilsio sezonui, tokie darbai bus tęsiami – per trečiąjį etapą bus sutvarkyta likusieji 37 ha (pirmajame etape – 53 ha).

Be to, “Raguvilė” Kuršių nerijoje dirba pagal rangos sutartį ir su buvusia Kretingos urėdija, dabar – Valstybinės miškų urėdijos Kretingos regioniniu padaliniu: tvarkė gaisravietes, elektros linijų ruožus, atidengia erdves ir pan. – per metus įvairių darbų atliekama apie 70 ha, neįskaitant plotų, kur pati įmonė nuperka kalnapušę stačiu mišku, ją iškerta bei sutvarko.

“Pjovėjų branduolys yra, bet žmonės keičiasi, nes išvažiuoja į užsienį. Pas mus išmoksta dirbti ir sudie, nes, pavyzdžiui, Švedijoje dirbantis su krūmapjove (trimeriu) per mėnesį gauna 2,5 tūkst. eurų į rankas. Gaila, kad išvažiuoja, bet Lietuvoje darbo rinkos ir įkainių mes negalime sureguliuoti”,- apgailestauja pašnekovas.

Miestų tvarkymą patiki vietos gyventojams

Žolės pjovimas, gėlynų laistymas, mažosios augalijos – gyvatvorių, krūmynų tvarkymas, šaligatvių priežiūra, žiemą – ir gatvių, taip pat šiukšlių išvežimas. Tai pagrindiniai darbai, kuriuos “Raguvilės” padaliniai atlieka miestuose.

“Alytuje dirbame jau septintą sezoną ir laimėjome konkursą dar trejiems metams – čia mechanizuotai tvarkome gatves ir dalį šaligatvių. Mažeikiuose dirbame nuo 2012 metų. Iš esmės samdome vietinius žmones. Teko tvarkyti ir Kėdainius, Prienų miestą, Plungę, Gargždus, Palangos ir Šventosios kurortinę zoną. Šioje srityje patirties turime tikrai nemažai. Pavyzdžiui, į Šventąją, į mažą lopinėlį per vasarą atvažiuoja apie 40 tūkst. poilsiautojų. Mes susitvarkėme su visomis šiukšlėmis, siekėme, kad žmonės jaustųsi patogiai”,- kalba V. Brazauskas.

Užsienyje “Raguvilė” tvirtinasi Latvijoje ir Baltarusijoje. Pas “braliukus” teikia specifines valymo paslaugas nacionaliniams parkams, taip pat dirba su durpynais, o Baltarusijoje – miškuose ir užsiima antrinėmis žaliavomis.

“Iš esmės mes visur darome tą, ko nedaro kiti – tai mūsų specifika, dėl to esame paklausūs. Pavyzdžiui, pagal kelininkų užsakymą Karklės kelio atkarpoje išpjovėme medžius, išrovėme ir sudorojome visus kelmus, jie sudoroti ir Palangos aplinkelyje, dalyje “Via Baltica” magistralės bei geležinkelio vėžės. Kol kas to užtenka. Dabar mums reikia išsigryninti veiklas ir jas išplėtoti. Ateities planus siejame su atliekomis, jų perdirbimu ir antriniu panaudojimu”,- planais dalijasi “Raguvilės” direktorius.

Hobis – lauko virtuvė

Verslininko gyvenimas sukasi pašėlusiu greičiu, bet privalu ir stabtelėti, ramiai sudėlioti mintis, atsipūsti. Virginijus dažniausiai laisvalaikį leidžia gamtoje, pirtelėje su draugais.

“Tikrai turiu mėgstamų užsiėmimų, tai – lauko virtuvė. Man patinka gaminti šernienos, stirnienos, elnienos patiekalus, nes esu medžiotojas, be to, Minijos šlaituose prie namų laikau nedidelę avių bandą. Jos man žolę nurupšnoja, pakanka tik vasaros viduryje pereiti su trimeriu. Dar patinka žvejyba, daug laiko skiriu artimiems draugams, kiekvieną sekmadienį vanojamės mano pirtelėje, skanaujame kepsnius, sklaidome stresą, dalijamės darbo patirtimi”,- laisvalaikio akimirkomis džiaugiasi jis.

Ko daugiau reikia, vaikai jau užaugę. Dukra Akvilė baigė mokyklą ir svajoja studijuoti režisūrą, o sūnus Elijus jau savarankiškas – užsiima savu statybų verslu.

Angelė Adomaitienė

Nuotraukos Dainiaus Šerono