Keis įsakymą dėl perteklinio diržų skaičiaus reikalavimo pervežant medieną

24 birželio, 2019
VMU direktorius Marius Pulkauninkas kol kas lieka savo poste (Papildyta)
21 birželio, 2019
Kviečia “Miškai: inovacijos ir tradicijos”
25 birželio, 2019

Keis įsakymą dėl perteklinio diržų skaičiaus reikalavimo pervežant medieną

Susisiekimo ministerija inicijuos  įsakymo pakeitimą, t. y. įsakymas bus pripažintas netekusiu galios kaip neatitinkantis ES teisės aktų nuostatų ir paves Lietuvos transporto saugos administracijos direktoriui inicijuoti reikalavimų dėl saugaus medienos vežimo bei jos pritvirtinimo diržais pakeitimus. Ministerijos nuomone, reikalavimai dėl medienos tvirtinimo turės atitikti  Direktyvos 2014/47/ES nuostatas ir užtikrinti visų eismo dalyvių saugumą.

Tokios iniciatyvos Susisiekimo ministerija ėmėsi po Lietuvos vežėjų skundų, kad jiems tenka dirbti sudėtingesnėmis sąlygomis nei kitų ES šalių kolegoms. Maždaug  prieš metus įvesto antro diržo ant trumpesnės rietuvės, o trečio ar ketvirto – ant ilgesnės reikalavimo nesupranta nei technikos gamintojai, nei jos pardavėjai, nei naudotojai. Jei dviem pirmiesiems jis finansiškai neskausmingas, tai medienos vežėjai  nukenčia – turi užsakyti gamintojui sumontuoti papildomus įrenginius arba pasidaryti juos patys,  taip pat mokėti baudas.

Kitose ES šalyse medienos vežėjai trumpą medieną apjuosia vienu diržu, ilgesnę – dviem. Pirmą kartą reikalavimų nevykdančios įmonės baudžiamos 60 eurų, antrą – 90 eurų bauda, o jei gauna daugiau baudų,  gali prarasti ir licenciją.

Į  tinklalapio www.miskininkas.eu  publikaciją  apie  esamus perteklinius reikalavimus ir teisės aktų neatitikimus sureagavo Seimo narys  Kęstutis Bacvinka, kuris dėl situacijos kreipėsi į Susisiekimo ministeriją.  Jos ministras  Rokas Masiulis parlamentarui atsakė, kad absurdiška dviprasmybė bus ištaisyta.

Pateikiame Susisiekimo ministerijos atsakymą Seimo nariui K. Bacvinkai