Lietuviai triumfavo muzikuodami medžioklės ragais Lenkijoje

15 rugsėjo, 2018
LR Seimo nario A.Salamakino sveikinimas, padovanojusiems savo gyvenimą Lietuvos miškams
14 rugsėjo, 2018
14 tūkst. žmonių reikalauja Vyriausybės atšaukti sprendimą didinti valstybinių miškų kirtimo normą
17 rugsėjo, 2018

Lietuvoje, kaip ir kitose Vakarų Europos šalyse, nuo seno puoselėjamos medžioklės tradicijos, iš jų ir muzikinės. Viena iš medžioklės kultūros dalių – grojimas pučiamaisiais medžioklės ragais. Šiai muzikai populiarinti rengiami  grojimo medžioklės ragais konkursai, kurių organizatoriai kartu siekia skatinti medžiotojus laikytis europinės medžioklės kultūros tradicijų. Birželio 30 dieną Lenkijos mieste Augustave  vyko  XVIII Medžioklės ragų šaukinių konkursas „Augustavo girios aidas“. Lietuvos muzikantai jame dalyvavo jau septintus metus.

Paprastai tokių konkursų dalyviai varžosi A, B, C, D bei MM (medžioklinės muzikos) kategorijose. Medžioklinės muzikos kategorija dar skirstoma į dvi atskiras – grojama tik medžioklės pučiamaisiais ragais bei  grojama medžioklės ragais kartu su kitais pučiamaisiais instrumentais.  A, B, C ir D kategorijose dalyvauja solistai ir ansambliai, o MM kategorijoje važosi tik ansambliai.

Laurus konkursuose skina dažnai

Lietuvoje medžioklės muziką groja ir propoguoja Marijampolės kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestro vadovo Audriaus Pučinsko vadovaujamas Marijampolės medžioklinių ragų ansamblis ir Aleksandro Stulginskio universiteto Miškų ir ekologijos fakulteto studentų medžioklės ragų ansamblis, taip pat  Vidmanto Luniaus vadovaujamas Vilniaus pučiamųjų medžioklinių ragų klubo ansamblis „Tauro Ragai“.  A. Pučinskas yra subūręs pūsti medžioklės ragus ir Marijampolės meno mokyklos bei Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokyklos moksleivius.

Medžioklės ragų pūtikai iš Lietuvos dažni svečiai Lenkijoje vykstančiuose konkursuose. A. Pučinsko auklėtiniai ne vieną kartą yra tapę medžioklės ragų konkursų laureatais.

Šiemet Augustave vykusiame  XVIII Medžioklės ragų šaukinių konkurse  „Augustavo girios aidas“ mūsų šaliai atstovavo Marijampolės meno mokyklos ansamblis ir solistai moksleiviai iš Marijampolės bei  Kazlų Rūdos  (vadovas A. Pučinskas), taip pat  Vilniaus pučiamųjų medžioklinių ragų klubo ansamblis „Tauro Ragai“ (vadovas V. Lunius).

Solistų D kategorijoje pirmąją vietą užėmė moksleivis iš Kazlų Rūdos Rokas Savickas, o antrąją  – moksleivis iš Marijampolės Mikas Mažėtis. Tarp ansamblių D kategorijoje pirmąją vietą užėmė Marijampolės meno mokyklos ansamblis, C kategorijoje  pirmąją vietą, grodamas kartu su Lenkijos muzikantais, užėmė moksleivis iš Kazlų Rūdos Aistis Pučinskas. Vilniaus ansamblis „Tauro Ragai“ užėme pirmąją vietą medžioklinės muzikos (MM) kategorijoje – grojant medžioklės pučiamaisiais ragais kartu su kitais pučiamaisiais instrumentais. Vilniečių muzika liko sužavėti  visi konkurso dalyviai – šis muzikavimas ypač paįvairino ir pagyvino konkursą, be to,  vilniečiai suteikė daug gerų emocijų klausytojams grodami ir per iškylą laivu Augustavo kanalais.

Tai ne pirmas lietuvių triumfas šiemet grojant medžiokliniais ragais Lenkijoje. Birželio 16-ąją  V  Tarptautiniame miško ir medžioklės kultūros festivalyje Goluchove sėkmingai pasirodė ASU Miškų ir ekologijos fakulteto studentų medžioklės ragų ansamblis –  studentai užėmė pirmąją vietą ansamblių C kategorijoje ir medžioklinės muzikos (MM) kategorijoje. ASU studentai taip pat laimėjo festivalio GRAND Prix prizą ir specialų prizą už geriausią kūrinio „Stumbras iš Galuchovo“ (kūrinio autorius Romanas Idžikovskis) atlikimą. Specialų prizą laureatams įteikė pats kūrinio autorius.

                     

Inesa Čereškaitė

Nuotraukos http://www.okl.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/triumf-uniwersyteckiego-zespolu-sygnalistow-z-litwy

Inesos Čereškaitės

Audriaus Pučinsko