Lietuvos miškininkų suvažiavime laukia rimtos diskusijos

„Ponsse“ pristato naujos kartos „Scorpion“ medkirčių seriją
3 kovo, 2021
Ką reikia žinoti apie inkilus? Valstybinių miškų urėdija
5 kovo, 2021

Lietuvos miškininkų suvažiavime laukia rimtos diskusijos

Po metų, kai  Lietuvos miškininkų sąjungos (LMS)  prezidentu dvejų  metų kadencijai buvo išrinktas Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos Miškininkystės katedros vedėjas  dr. Vidmantas Verbyla,  savaitgalį nuotoliniu būdu vyks visuotinis Lietuvos miškininkų sąjungos suvažiavimas.

Pasak LMS prezidento dr. V. Verbylos,  pernai vienas iš svarbiausių uždavinių buvo, kad Lietuvos miškininkų sąjunga neišnyktų. Po valstybinių miškų valdymo reformos buvo pasigirdę kalbų, kad ji nereikalinga.  

Lietuvos miškininkų sąjunga įkurta 1929-aisiais Kaune. Tuomet ji turėjo 300 narių, kasmet šaukdavo suvažiavimus.  “Per 70 sąjungos gyvavimo metų buvo visko:  kai šalis buvo praradusi valstybingumą, Lietuvos miškininkų sąjunga egzistavo išeivijoje,  – sako dabartinis jos vadovas. – Suprantu, kad viena iš Miškininkų sąjungos gyvavimo sąlygų yra aktyvi veikla, tad dabar išklausysime LMS veiklos ataskaitą už 2020 metus, Revizijos komisijos pranešimą, kuri žiūrėjo, kaip ir kur mes leidžiame pinigus. Pagrindiniai pranešimai numatyti du. Kadangi labai dažnai miškininkai nesusikalba su gamtosaugininkais, tai aplinkos viceministras dr. Danas Augutis skaitys pranešimą “Žaliasis kursas ir miškininkystė”, o Aplinkos ministerijos Miškų politikos grupės vyriausiasis patarėjas dr. Nerijus Kupstatis kalbės apie miškų politikos formavimo aktualijas. Dėl biologinės įvairovės išsaugojimo norisi priminti, kad niekas kitas taip gerai nesaugo miškų, kaip miškininkai”.

Dr. V. Verbylos nuomone, svarbu, kad Miškininkų sąjunga vienytų visus miškininkus, nepriklausomai nuo to,  kur jie dirba – privačių miškų asociacijose, miško darbų rangovų įmonėse, medienos vežėjų asociacijoje, valstybiniuose miškuose, savivaldybėse ar kitur. “Visuomenei reikia visokio miško. Ir jaunuolyno, ir plikų kirtimų. Jei paliksime tik sengires, bus kaip senelių namuose – vieni senukai. Tikiuosi, kad diskusijos leis geriau suprasti vieniems kitų problemas ir rasti racionaliausius sprendimus. Dar vienas aktualus šių dienų klausimas – miškininkų uniformos ir profesijos prestižas. Suvažiavime tikimės ir ilgamečio miškininkystės žinovo Algirdo Bruko įžanginio žodžio, ir rimtos diskusijos”, – vardija dr. V. Verbyla.

Buvęs ilgametis šalies miškotvarkos vadovas  A. Brukas ne kartą sakė, kad būtina gerbti istorines šaknis: miškininkas saugo mišką, todėl tradiciškai turi uniformą su atitinkamais skiriamaisiais ženklais. Tai, pasak jo,  ne tik sena šalies tradicija, bet ir pagalbininkas atliekant miškininko pareigas bei pasididžiavimas savo profesija.

www.miskininkas.eu inf.