TRYGG vikšrai

Ant sunkvežimio sumontuotas medienos smulkintuvas – puikus kokybės ir našumo derinys
21 balandžio, 2022
Nacionalinis miškasodis sutelkė gamtos mylėtojus: Lietuvos miškuose pasodinta 2 mln. naujų medžių
23 balandžio, 2022

TRYGG vikšrai

Utenoje įsikūrusi norvegų kapitalo įmonė „Nosted & UAB”  jau aštuoniolika  metų gerai žinoma kaip TRYGG grandinių  gamintoja. Praėjusiais metais ji pateikė naujieną – TRYGG  vikšrus. 

Miško technikos operatoriai sako, kad pilnai apautas traktorius turi turėti ir grandines, ir vikšrus. Tad nuo šiol „Nosted &UAB” gali pasiūlyti pilną komplektą.  Įmonė gamina trijų tipų TRYGG vikšrus:

  • TYR GRIP – agresyvūs. Geriausiai tinka kalnuotoms / kalvotoms vietovėms, kur reikalingas geras sukibimas;
  • FRIGG ALLROUND – skirti naudoti  esant įvairioms sąlygoms. Ir pelkėtoms, ir kalnuotoms vietovėms – universalūs;
  • DRIVA FLOAT  –  liaudiškai vadinami pelkiniais. Jie skirti dirbant ypatingai šlapiose vietovėse. Baltijos šalyse tai vis dar populiariausias tipas.

Pradėjusi gaminti TRYGG vikšrus, „Nosted & UAB” nutarė iš pradžių juos testuoti  Lietuvoje. Vitalius Sinica, TRYGG atstovas Lietuvoje, UAB „Metal-road“ vadovas sako, kad „mūsų vyrai tikrai gerai ištestuos ir pasakys visą tiesą be jokių užuolankų ir pagražinimų“. Buvo nuspręsta skirtingiems vartotojams duoti testuoti vikšrus ir iš jų surinkti visą informaciją, atsiliepimus, dirbančiųjų nuomones bei pastebėjimus. Tad pristatome atsiliepimus apie TRYGG vikšrus tiesiogiai miško technikos operatorių ir įmonių vadovų lūpomis  po metų darbo.

UAB „Traukmeda“ operatorius Žydrūnas  Mikulevičius  apie uteniškių TRYGG vikšrus atsiliepia tik labai gerai. „Mes labai patenkinti TRYGG vikšrų kokybe.  Ir ne tik ja, bet ir servisu, aptarnavimu, informacijos pateikimu bei paprastumu. Po šešiasdešimt transmisijos motovalandų darbo vikšrai pasidarė per laisvi ir reikėjo juos patrumpinti.  Pranešus apie tai gamintojui, atvažiavo vyrai iš gamyklos su visais reikiamais įrankiais – išmetėme vieną vikšro skersinį ir dirbame toliau. TRYGG vikšrų metalo kokybė tikrai gera, vikšrai 300-400 kg lengvesni už kitų gamintojų. Kai užsidedi vikšrus, visada padidėja kuro sąnaudos, tačiau kai vikšrai lengvesni, jos sumažėjo. Tikrai geras produktas: metalas, apdirbimas, suvirinimas“,- džiaugiasi operatorius per daugiau nei 15 darbo metų išbandęs įvairiausių gamintojų, kurių net pavadinimų nebeatsimena, vikšrus.

Operatorius pripažįsta, kad TRYGG vikšrų kokybė labai gera, palyginti su kitų gamintojų vikšrais. Beje, jis dirba visoje Lietuvoje, tad būna, kad vieną dieną pluša prie Baltarusijos sienos, o kitą jau prie Latvijos – tereikia nuimti vikšrus, užkelti  ant tralo ir nuvažiuoti.

UAB „Žemyba“ vadovas Sigitas Zaborskas sako, kad TRYGG vikšrus teko išbandyti ir ekstremaliomis sąlygomis, tačiau nusiskundimų  neturi. „Kai pakliūvi į pelkę ir jau plauki, tai labai svarbu vikšrų kokybė.  Su TRYGG vikšrais dirbame jau vienerius metus ir nieko blogo nenutiko. Patinka ir gamintojai, nes labai draugiški, kalba žmoniškai ir suprantamai, geranoriškai padeda ir, esant reikalui, pataria. Per visą  laiką, kiek teko dirbti, pastebėjom, kad pravažumas geras, vikšrai nedyla. Esame dirbę ir su kitų gamintojų vikšrais, tačiau TRYGG kokybe nenusileidžia kitiems gamintojams. Labai patiko TRYGG vikšrų svoris –  jie lengvesni, o tai per ilgesnį laiką sutaupo kuro. Nereikėjo nei techninės priežiūros, nei kitų problemų nekilo. Dirbame Zarasų, Ignalinos rajonuose, kur pelkėtos vietovės, kur be vikšrų nepravažiuosi“, – pasakoja pašnekovas.

UAB „Lietaus ūkis“ direktorius Gediminas Šlikas taip pat pritaria kolegų nuomonei. „Lietuvoje pagaminti TRYGG vikšrai tikrai iš gero metalo, pigesni, tačiau nenusileidžia aukščiausios klasės kitų gamintojų vikšrams. Jie atitinka visus standartus, gal dar per mažai juos naudojame… Turi sunešioti batų porą,  kad pasakytum:  ar gerai, ar blogai. Vikšrai TRYGG, skirti pelkėms, puikiai mums tarnavo, nepastebėjome jokių trūkumų. Tikrai žinau, jei pirksiu naują traktorių, tai tikrai pirksiu tik TRYGG vikšrus“, – gerų žodžių gamintojams negaili direktorius.

Paklaustas, ar tiesa, kad žmonės kalba apie dingusius iš Biržų rajono Šukionių kaimo „Lietaus ūkio“  TRYGG vikšrus, kurie, matyt, labai geri, jei ilgapirščiai susigundė, G. Šlikas to nepaneigė.  „Gerą daiktą, padėtą nelabai tinkamoje vietoje, mato daug akių. Ypač jei jis sveria 1,5 tonos…Juk  reikėjo su specialia technika juos paimti, pakrauti, išvežti, o prieš tai viską suplanuoti.  Nebuvo taip, kad atvažiavo du žmonės ir paėmė…“ – apie nesmagius dalykus kalbėjo G. Šlikas. Buvo sutelktos visos pajėgos ieškant dingusių TRYGG vikšrų ir Lietuvoje, ir kaimyninėse valstybėse, bet, deja, jie  taip ir nebuvo rasti.

Šiuo metu „Nosted & UAB”  su partnerių ir savo atstovų pagalba TRYGG vikšrų jau yra pardavę Lietuvoje, Skandinavijoje, daugelyje kitų Europos šalių ir Kanadoje.

Gamintojas džiaugiasi teigiamais tiesioginių jų vartotojų atsiliepimais, nes tai pats geriausias kruopštaus darbo įvertinimas.

“Nosted&UAB” kviečia dalyvauti minėtų vikšrų bandymuose rugsėjo 16 d. seminare – parodoje “Technikos naudojimas saugomose teritorijose”.

“Nosted&UAB” informacija