Pažįstu ir myliu gamtą, tad kai užaugsiu, galėsiu būti miškininku

Man rūpi miškas
22 gegužės, 2021
Įkurčiau asociaciją, kuri rūpintųsi miško įveisimu ir saugojimu
22 gegužės, 2021

Pažįstu ir myliu gamtą, tad  kai užaugsiu, galėsiu būti miškininku

Aš Ąžuolas Vareika. Mokausi Anykščių rajono Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos Viešintų daugiafunkcio centro antroje klasėje. Lankau Jaunųjų miško bičiulių būrelį „Jaunuolynas“. Kol neužpuolė virusas, važiuodavom pas miškininkus į Mikierių girininkiją. Visi dirbom ir žaidėm miške. O aš pats ar galėčiau užaugęs būti miškininku?

Man labai patinka gamta. Su šeima joje būnu daug laiko. Vaikštom po miškus ir pievas. Viską apžiūrim, stebim.

Turiu daug knygų apie gamtą: „1000 įdomybių. Žemė ir visata. Augalai ir gyvūnai. Mokslas. Atradimai“, Selemono Paltanavičiaus ,,Lietuvos gyvūnų didžioji knyga“, Selemono Paltanavičiaus ,,Mano šalies gamta. Iliustruota vaikų enciklopedija“, Ričardo Kazlausko ,,Lietuvos drugiai“, Povilo Ivinskio, Jono Augustausko ,,Lietuvos dieniniai drugiai“. Jas vartau ir skaitau.

Mane labiausiai domina viso pasaulio drugeliai. Noriu visus Lietuvos drugius sugauti ir pažymėti. Atpažint sugautus arba tik pastebėtus drugelius padeda tos dvi mano storos knygos apie Lietuvos drugius. Jau gerai pažįstu spunges, karpytūnes, citrinukus, dilgėlinukus, sfinksus. Esu sugavęs ir paleidęs net tris monarchus! Jie dideli ir gražūs! Planuoju eksperimentą. Tėtė sakė padės. Šiltą vasaros vakarą lauke uždegsiu lempą, priešais ištempsiu baltą audinį ir lauksiu naktinių drugių. Gal atskris meškutės? Jos man gražiausios iš naktinių drugių. Apie drugius galiu pasakoti daug daug daug, nes jais pradėjau domėtis dar darželyje.

Šitą šaltą žiemą lesinau paukščius. Mama padėjo juos stebėti pro žiūronus ir fotografuoti. Lesykloje maitinosi naminiai žvirbliai, karklažvirbliai, geltonosios startos, sniegenos, žaliukės, zylės… Visus šiuos paukščius gerai pažįstu. Dabar pavasaris. Visi paukščiai sugrįžo. Mūsų sode ir prie namo yra trys inkilai. Juose gyvena mūsų varnėnai. Jie naudingi tuo, kad renka kenkėjus ir gražiai čiulba. Tik pykstu, kad gal jie sulesa ir mano drugelių vikšrus, bet aš viską suprantu ir jau žinau, kas yra mitybos grandinė.

Dar daugiau pažįstu ir myliu gamtą, todėl kai užaugsiu, galėsiu būti miškininku. Galėsiu prižiūrėti visus medžius, didelius ir mažus gyvūnus, augalus. Saugosiu juos nuo gaisrų ir nuo visų pavojų. Tada Lietuvoje bus dar geriau gyventi.

Ąžuolas V., 9 metai.

Mindaugo Ilčiuko nuotrauka