K. Starkevičius: „Laikas stabdyti nežabotą miškų išpardavimą“

vasario 5, 2018
Bronis Ropė: „Nepaleidžiu rankos ir nuo Lietuvos gyvenimo pulso“
vasario 2, 2018
www.miskininkas.eu laukia 1 000 000-ojo skaitytojo
vasario 5, 2018

K. Starkevičius: „Laikas stabdyti nežabotą miškų išpardavimą“

Seimo TS-LKD frakcijos narys, Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Kazys Starkevičius ragina Vyriausybę, ypač  aplinkos ministrą Kęstutį Navicką parengti atitinkamus teisės aktus ir stabdyti didelių miškų plotų išpardavimą privatiems bei juridiniams asmenims. Tai ypač svarbu pasienio zonose, kur Lietuvos juridiniai asmenys yra supirkę didelius miškų plotus.

Parlamentaro nuomone, vėliau jie akcijų pavidalu net gali būti parduoti nedraugiškos užsienio šalies investuotojams, o tai galėtų kelti grėsmę šalies saugumui.

„Pastaruoju metu paaiškėjo, kad ne tik žemės ūkio paskirties žemė superkama dideliais kiekiais, galimai apeinant įstatymus, bet taip pat ir miško žemė „parceliuojama“ neribotai, nes Aplinkos ministerija nemato reikalo įvesti kokius nors saugiklius. Vienas iš pavyzdžių, kaip Lietuvoje  galingos korporacijos dideliais kiekiais supirkinėja mūsų šalies miškus – Švedijos baldų pramonės ir prekybos grupė „Ikea“. Žiniasklaidos teigimu, grupė jau yra įsigijusi 15 tūkst. hektarų mūsų šalies miškų, panašų miškų plotą turi ir kita bendrovė „Eurofbrest“, – argumentuoja K. Starkevičius.

Tai, anot jo, nei daug, nei mažai – apie 15 proc. privačių Lietuvos miškų. Tačiau ar tik ne tai paaiškina, kodėl dabartinė Vyriausybė taip atkakliai stūmė miškų urėdijų reformą, leidžiančią prieiti prie svarbių išteklių?

Vyriausybei, konservatoriaus nuomone, reikėtų susirūpinti, ar tokiais kiekiais pardavinėjant miškus bei įkūrus vieną valstybinių miškų valdymo įmonę – Valstybinę miškų urėdiją, mūsų girios nepateks į vienas rankas. Juk ir dėl žemės sukoncentravimo į tūkstantinius vieno savininko plotus susirūpinta pavėluotai.

„Manau, kad visuomenė, žiniasklaida turi atidžiai stebėti, ar po kurio laiko nepasigirs balsų, kviečiančių į centralizuotą miškų valdymą įsileisti „privatų investuotoją“. Gal savą, gal svetimšalį ir pradėti masinį miškų kirtimą“,– įspėja K. Starkevičius.

Seimo Kaimo reikalų komitetas ketina inicijuoti išplėstinę konsultacinę diskusiją dėl miško ploto privatiems asmenims ribojimo, kuri turėtų parodyti esamą padėtį ir kokių saugiklių reikėtų siekiant apsisaugoti nuo galimų grėsmių.

www.miskininkas.eu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

WordPress Lightbox Plugin