Tauragės šilumininkai stengiasi, kad tarifas nepabėgtų

Akredituota Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija
18 spalio, 2022
Artėja laikas keisti padangas: ką reikia žinoti gyventojams?
24 spalio, 2022

Tauragės šilumininkai stengiasi, kad tarifas nepabėgtų

Jau ne pirma žiema, kai tauragiškiai už šilumą moka mažiausiai šalyje. Pasak Tauragės šilumos tinklų direktoriaus Audriaus Arcišausko, dabar šildymas brangsta dėl aukštų biokuro kainų, tačiau tikėtina, kad jis rajono gyventojams iki Naujųjų nebrangs.

A. Arcišausko teigimu, Tauragės šilumos tinklai šildymo sezonui jau pasiruošę. „Strategija ta pati, kaip ir praėjusią žiemą. Minimaliausiam biokuro poreikiui esame pasirūpinę. Bendradarbiaujame su tiekėjais ir sudarinėjame  galutinius sandorius. Šilumos tiekėjams pasiūlius sukurti didesnę konkurenciją biokuro rinkoje į jo gamybą  įtraukta ir Valstybinių miškų urėdija. Tikimės, kad ir po Naujųjų metų niekas nesikeis, kadangi aktyviai bendradarbiaujant su vietos valdžios atstovais – Tauragės meru Dovydu Kaminsku bei Seimo nariu Romualdu Vaitkumi – buvo kreiptasi ir į ministerijas, pasiekta, kad išliktų tęstinumas – smulkintos medienos tiekimas iš miškų urėdijos. Rūpinomės kolegialiai, labai didelį darbą padarė ir Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Valdas Lukoševičius. Visi surėmę pečius pasiekėme, kad Valstybinių miškų urėdija bus ne tik žaliavos, bet ir smulkintos medienos pardavėja“, – apie nuveiktus darbus pasakoja A. Arcišauskas.

Nors Tauragės šilumininkai pasirūpino reikiamu biokuro kiekiu, paruošta ir suremontuota įranga, dar turi ir tris rezervinius skysto kuro katilus. „Ateityje ketiname juos keisti naujais, kad turėtume alternatyvą – modernesnius katilus ir pakurą. Galvojame, kad elektros pasigaminsime reikalingą kiekį su esama įranga, nors ji ir ne pirmos jaunystės, bet prižiūrėta… Startui esame pasirengę, – tikina pašnekovas. – Iki Naujųjų pirksime smulkintą medieną pagal kontraktuose nurodytus kuro pirkimo grafikus. Tiekėjai biržoje pasiskirstę, tad jei ko dar stigs, tikimės gauti iš Valstybinių miškų urėdijos. Manome, kad valstybinė urėdija bus kainų stabilizatorius. Mes turime penkis pagrindinius tiekėjus bei vienas kitas vis iššoka naujas – pasitikrinti, pabandyti. Tiekėjai – iš mūsų krašto, Vakarų regiono, nes jei iš Vilniaus pirktume  kad ir už 45 eurus už megavatvalandę, bet dar mokėsi ir už transportavimą… Šiandien tokia situacija. Bandėme ir malkinę medieną, bet kai pakilo kaina, paskaičiavome – mums nieko neišeina”.

Tiesa, palyginti su praėjusiais metais, kuras pabrango visiems. „Įsivaizduokit, mes konkuruojame net su baldininkais. Žaliavą, kuri jiems būdavo atlieka, dabar pasilieka. Suprantu, kad verslui reikia gyventi, bet galėtų būti ir atsakomybė prieš vartotoją… Visos aplinkybės mūsų neaplenkia, štai labai paprastas pavyzdys: jeigu pernai žmogus mokėjo 15 eurų, šiemet mokės – 30, jei – 50, dabar mokės 100, jei 100 – 200…  Kiek išspaudžiam, tiek šilumos kainą Tauragėje planuojame stabilizuoti (suamortizuoti) su šilumos kainų pastovių sąnaudų dedamųjų mažėjimu. Esame konkurencingi palyginti su kitomis apskritimis. Tad mūsų siekis, kad iki metų pabaigos kainą –  9,5 cento už kilovatvalandę – stabiliai išlaikytume. Norime, kad tarifas nepabėgtų…”, –   mintimis dalijasi šilumos tinklų direktorius A. Arcišauskas.

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT)  kainų lentelėje Tauragės šilumos tinklai yra  pakankamai aukštoje pozicijoje.

Rasa Liškauskaitė

Nuotrauka https://www.tauragesst.lt/