Viešajam interesui apginti Aplinkos ministerija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą

kovo 16, 2018
Ekologiškoms transporto priemonėms – lengvatinis PVM
kovo 15, 2018
Pasidžiaukime kartu su gamtos fotografais …. nueinačios žiemos grožiu
kovo 18, 2018

Aplinkos ministerija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir paprašė apginti viešąjį interesą kreipiantis į teismą, kad būtų panaikinti sprendimai, kuriais dalis Šilalės m. valstybinės reikšmės miškų ploto perleista privačion nuosavybėn.

„Situacija, kai valstybei priklausantis miškas kartu nuosavybės teise priklauso ir privačiam asmeniui, yra tiesiog negalima, – sako aplinkos viceministras Martynas Norbutas. – Tačiau ji įteisinta. Kadangi Klaipėdos apygardos prokuratūra šiuo atveju atsisakė ginti viešąjį interesą, tikimės, kad Generalinė prokuratūra įvertins, ar toks atsisakymas yra pagrįstas, ir imsis veiksmų padėčiai pakeisti.“

Galimai neteisėtus Šilalės m. miškų perleidimo privačion nuosavybėn atvejus, grąžinant natūra žemės sklypus, prieš metus nustatė Valstybinė miškų tarnyba (VMT), kai buvo tikslinama Šilalės r. savivaldybės valstybinės reikšmės miškų plotų schema. Nustačiusi tokius faktus, VMT kreipėsi į Nacionalinę žemės tarnybą prie Žemės ūkio ministerijos (NŽT) ir paprašė įvertinti, ar valstybinės reikšmės miškai pagrįstai perleisti privačion nuosavybėn. NŽT vertinimu, nuosavybės teisės, grąžinant natūra žemės sklypus, atkurtos pažeidžiant Konstitucijos, Miškų įstatymo ir Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo nuostatas. Todėl buvo kreiptasi į Klaipėdos apygardos prokuratūrą ir paprašyta inicijuoti viešojo intereso gynimą, siekiant panaikinti Tauragės apskrities viršininko sprendimus, kuriais buvo atkurtos nuosavybės teisės. Tačiau ši prokuratūra atsisakė ginti viešąjį interesą.

Viešųjų ryšių skyrius

2018-03-15

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

WordPress Lightbox Plugin