Visuomenė kviečiama į diskusiją apie neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių veiklą

Be miškininkystės specialistų žaliojo kurso siekių neįgyvendinsime
18 vasario, 2021
Šaką įkirtome stipriai. Tik ar bus skiedrų?
23 vasario, 2021

Visuomenė kviečiama į diskusiją apie neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių veiklą

Aplinkos ministerija imasi Vyriausybės programinio įsipareigojimo plėsti neetatinių inspektorių įgaliojimus – paruošė Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymo pataisų projektą ir kviečia visuomenę jį aptarti.

„Lietuvoje jau užaugo brandi visuomenė, kuri gali pasirūpinti savo gamta. Turime suteikti jai reikiamas priemones. Todėl inicijuojame įstatymo pakeitimus, kurie leis labiau įgalinti neetatinius inspektorius, o kartu jiems suteikti ir socialines garantijas. Tikiuosi, kad bendrai diskutuodami rasime geriausią balansą ir geriausius profesionalių ir neetatinių inspektorių darbo metodus“, – sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Nuotolinė diskusija apie neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių veiklą vyks vasario 24 d. 15 val. Norintieji dalyvauti ir pasidalyti savo idėjomis bei nuomonėmis turėtų užsiregistruoti. Užsiregistravusiems dalyviams bus atsiųsta prisijungimo nuoroda.

Numatytais įstatymo pakeitimais siekiama paskatinti žmones, norinčius saugoti aplinką ir šalies gamtos išteklius nuo neteisėtos veiklos, tapti neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais. Praėjusį mėnesį Seimo Aplinkos apsaugos komitete jau vyko diskusija apie neetatinių inspektorių įgaliojimų ir socialinių garantijų praplėtimą.

Neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai – svarbiausi aplinkosaugininkų profesionalų pagalbininkai išaiškinant pažeidėjus ir nutraukiant neteisėtus veiksmus, stiprinant aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę. Įstatymo pataisų projektu siūloma praplėsti jų galias, suteikti daugiau savarankiškumo, tvirtesnes socialines garantijas.

https://am.lrv.lt/lt/naujienos/visuomene-kvieciama-i-diskusija-apie-neetatiniu-aplinkos-apsaugos-inspektoriu-veikla