Paslaptinga širdies sala vandenyne – La Palma

30 gruodžio, 2018
Profsąjungos ir VMU pasirašė kolektyvinę sutartį
29 gruodžio, 2018
Profesoriaus P. Matulionio vardą mokyklai pasiūlė urėdas
31 gruodžio, 2018

Paslaptinga širdies sala vandenyne – La Palma

Kanarai  – Ispanijos karalystei priklausantis Kanarų salynas, esantis rytinėje Vidurio Atlanto dalyje. Vos už 100 km – pietinė Maroko pakrantė. Kanarai – vulkaninės kilmės salos, todėl vandenynas skalauja juodo biraus smėlio krantus. Iš viso salyną sudaro 7 didesnės – Gran Kanarija, Tenerifė, Lansarotė, Fuerteventura, La Palma, La Gomera, El Hieras ir 6 mažesnės salos. Dalis mažųjų salų negyvenamos.

Tenerifė – didžiausia archipelago sala ir joje esantis ugnikalnis Teidė – trečias pagal dydį ugnikalnis pasaulyje. Tenerifę daug lietuvių neblogai žino, tai atostogoms pamėgta sala. Tuo tarpu La Palmos lietuviai beveik nepažįsta. Taigi – La Palma.

Istorinis salos pavadinimas San Miguel de La Palma. Taip pat – graži sala, žalia sala,  širdies sala. Tokiais vardais apipinti pasakojimai apie La Palmą. Saloje gyvena apie 90 tūkst.gyventojų. Nuo 2002 m. visa salos teritorija yra paskebta biosferos rezervatu. Pačiame salos centre yra Taburientės nacionalinis parkas(Parque Nacional de la Caldera de Taburiente), kuriame stūkso didžiausias ugnikalnio krateris pasaulyje.

La Palma yra antra pagal aukštį sala (po Tenerifės) Kanarų salyne. Aukščiausiame salos taške, 2 426 m virš jūros lygio, kuris pavadintas Berniukų uola (Roque de los Muchachos), įsikūrusi tarptautinė astronomijos instituto astrofizikos observatorija. Čia daug galingų teleskopų, leidžiančių  dangaus kūus stebėti ištisus metus. Sakoma, kad La Palmoje giedras dangus būna 360 dienų per metus. Stebėti žvaigždes čia gali bet kuris besidomintis, nes šią paslaugą gali pasiūlyti žvaigždžių gidai.

La Palmos įvardijimas žalia sala – taip pat ne iš piršto laužtas. Iš tiesų sala ištisus metus žaluojanti. Žemumose žaliuoja bananų plantacijos, o aukštėliau – kanarinių pušų miškai.

Širdies sala – šis pavadinimas atspindi salos formą. La Palma atrodo tarsi Atlante plūduriuojanti širdis. Keletą metų atostogų metu lankydamasi saloje supratau, kad šis vardas atspindi ne tik salos formą. Magiški ir kvapą gniaužiantys salos vaizdai, nepakartojamas ugnikalnių kelias, sustingusi lava, legendomis apipintos vietovės…Sena legenda liudija, kad Kanarai – į vandenyną nugrimzdusios Atlantidos kalnų viršūnes. O horizonte kartais pasirodo paslaptinga, legendomis apipinta, realiai neegzistuojanti sala – San Borondon.

Apie veiklą La Palmoje

Daug paslapčių, vaizdingų ir įkvepiančių vietų atradau saloje. Iš pradžių tapusi mano svajone, dabar ji – mano namai. Sugalvojau ir sukūriau „Įdomaus gyvenimo dirbtuves“, kuriose kuriu, organizuoju ir planuoju įspūdingas atostogas nedidelėms grupėms ar pavieniams asmenims, taip pat kuriu originalias vestuvių ceremonijas bei kitas asmenines šventes.

Norite savo širdies priesaiką išsakyti po giedru ir žvaigždėtu La Palmos dangumi? O gal aukščiausiame salos taške – kur po kojomis debesų jūra, banguojantis Atlantas ir horizonte – šventės liudytojai – Tenerifė, Gomera ir Hieras? Šios ir daugiau idėjų – asmeniškai!

Mano kredo tapo žodžiai, kuriuos radau užrašytus vienoje mažoje kavinukėje ant sienos tik atvykus: „Nereikia turėti visko, kad mėgautumeisi gyvenimu, tu jau turi gyvenimą, kad mėgautumeisi viskuo! “

Ko galite tikėtis mano „Įdomaus gyvenimo dirbtuvėse “? Kokybiško poilsio, teigiamų emocijų įkrovos ir savo kūrybinio „kompiuterio“ paleidimo iš naujo!

Taip pat:

–          autentiškų dalykų – išnuomoto autentiško namo ant jūros kranto ar XVI a. sodybos su botanikos parku ir miegamuoju, kuris nepaliks abejingų.., o gal kuklių šeimyninių apartamentų, o gal … urvo kalnuose ar akmeninio refugio (nakvynės vieta kalnuose) kalnuose? Viskas įmanoma!

–          vietinio gido nuo ryto iki vakaro arba asmeniškai paruošto gražiausių lankytinų vietų miesteliuose, kalnuose, pakrantėse sąrašo bei išnuomoto automobilio,

–          ekskursijų mikroautobusu, automobiliu ar pėsčiomis vulkanų keteromis ir kitais vaizdingais maršrutais,

–          geros palmerietiškos virtuvės objektų sąrašo arba organizuoto gero vietinio, kasdienio maitinimo iš saloje užaugintų šviežių vaisių, daržovių, šviežiai pagautos žuvies ar mėsos,

–           asmeniškai parengto įdomiausių kultūrinių renginių sąrašo ar betarpiško bendravimo su vietiniais salos gyventojais (palmerais), muzikantais ir pamuzikavimu, menininkais, astronomais, kūrėjais

–          Dviračių, motociklų, parasparnių ar nardymo įrangos? O gal nuošalios vietos kalnuose su vaizdu į vandenyną ir užrašu „Netrukdyti, ilsiuosi?“

Gyvendama čia atradau daug ypatingų vietų, susipažinau su įdomiais vietiniais žmonėmis, tad galiu pasiūlyti patrauklių maršrutų, ekskursijų, renginių, mugių ir t.t. La Palma yra pasivaikščiojimų kalnuose rojus. Saloje įrengta apie 1000 km takų, kurie kruopščiai pažymėti skirtingomis spalvomis (sudėtingumo indikatoriai). Vaizdingiausi iš jų – pasivaikščiojimai ugnikalniais. La Palma įdomi savo archeologija, tad aplankyti archeologijos parką, kur galima paliesti senovės žmonių paliktus ženklus – tiesiog būtina.

Mano vizija – suteikti galimybę žmonėms kokybiškai pailsėti, gyventi gražioje  aplinkoje, maitintis šviežiu maistu, grožėtis salos žavesiu, maksimaliai supažindinti su salos gražiausiomis bei įdomiausiomis vietomis, patirti daug džiaugsmo ir naujų įspūdžių. Tai, ko mano nuomone, labiausiai šiandieniniam žmogui trūksta.

 Jau kovo 6–13 dienomis organizuoju kūrybines atostogas mažai grupei (iki 7–8 asmenų). Atostogų planas paruoštas!

Programoje:

Nakvynės nuostabiame autentiškame erdviame name ant vandenyno kranto! Dieną galėsite pradėti maudynėmis ir rytine kava, įmerkę kojas į bangas!

5 dienos ekskursijų mikroautobusu ir pėsčiomis po salą su su gidu – fotografu.

1 diena autentiškoje XVI a. sodyboje su šeimininkais, kurie pamokys kaip gaminti vietinius patiekalus bei pakvies sočios vakarienės su vietiniu vynu.

Įdomiausių La Palmos paplūdimių lankymas

Žvaigždžių stebėjimas teleskopu nuo stogo

Penktadienio mugė su gyva muzika ir dar daugiau!

Pageidaujantiems – maitinimas!

Jei sudomino – rašykite ar skambinkite! Man bus labai malonu padėti susipažinti su sala ir pasidalinti patirtimi – kaip drąsiai keisti gyvenimą 😊

Kitos mano kūrybinių atostogų stovyklos planuojamos balandžio – gegužės mėnesiais, vėliau – rudenį ir žiemą.

Iki susitikimo La Palmoje!

Kviečiu pamėgti mano facebook‘o svetainę „Įdomaus gyvenimo dirbtuvės“. Šiuo metu yra kuriama interneto svetainė, kurioje pateiksiu daug išsamesnės informacijos apie atostogų galimybes čia, saloje.

Taip pat kviečiu į facebook‘o svetainę „Finca La Principal“, kurioje yra daug organizuojamų vestuvių ir kitokių asmeninių švenčių iliustracijų.

Mano el.paštas egle.mankeviciene@gmail.com.

Tel.nr. + 370 686 30472.

Eglė Mankevičienė, atostogų ir renginių planuotoja, La Palma, Kanarų salos, Ispanija