Miškininkai 700 tonų atliekų iš miškų išvežė net 300 sunkvežimių

Dėl Punios šilo apsaugos – konsultacijos su visuomene
13 vasario, 2020
Laisvės troškimas – teigiamas mūsų laiko ženklas
14 vasario, 2020

Miškininkai 700 tonų atliekų iš miškų išvežė net 300 sunkvežimių

Valstybinių miškų urėdijos (VMU) visi 26 regioniniai padaliniai šalies miškuose per 2019 metus surinko net 700 tonų įvairių išmestų buitinių ir didelių gabaritų atliekų. Iš jų net 100 tonų buvo panaudotos automobilių padangos, kurių miškuose ypač padaugėja jų keitimo sezonu – pavasarį ir rudenį. Tai rodo, kad apie 3 tūkst. automobilių savininkų nereikalingas padangas tiesiog išmeta į gamtą užuot  pristatę į tam skirtas vietas.

„Nors daug kalbame apie atsakingą elgesį miškuose, o už aplinkos teršimą numatytos baudos, dalies pažeidėjų tai nesustabdo. Statybinės atliekos, automobilių detalės, padangų krūvos miškuose stipriai užteršia gamtą. Jeigu jų nesurinktume, jos ten gulėtų bent 120 metų, kol suirtų. Be to, suverstos padangos dūlėja ir išskiria sveikatai pavojingas chemines medžiagas“, – pažymi  VMU vadovas Valdas Kaubrė.

Pasak miškininkų, prieš keletą metų įvedus plastiko ir stiklo taros surinkimo sistemą, miškuose šių šiukšlių ženkliai sumažėjo. O sumažėjus išmetamos taros, švariame miške rečiau kyla ranka išmesti ir kitas šiukšles – miško lankytojai tampa vis sąmoningesni ir dažniau smulkias šiukšles išsiveža su savimi. 

Didžiausią rūpestį miškininkams dabar kelia į miškus verčiamos buitinės bei stambių gabaritų atliekos. Vien pernai VMU Kazlų Rūdos regioninio padalinio specialistai iš apylinkės miškų surinko apie 65 tonas įvairių atliekų, Nemenčinės – per 70 tonų, Trakų – 55 tonas, Švenčionėlių ir Šakių  – po 60 tonų.

Miško pakraščiuose, prie magistralinių kelių bei miesto teritorijose žmonės atsikrato senų šaldytuvų, televizorių, buities rakandų, statybos ir automobilių atliekų, drabužių.

Miškininkai primena, kad senas padangas patogiausia atiduoti jų pardavėjams, nes jie privalo nemokamai iš vairuotojo jas paimti,  tą taip pat galima padaryti automobilių remonto įmonėse – ten keičiant padangas, senos turi būti priimamos nemokamai. Nenaudojamas padangas, iki penkių vienetų, galima nugabenti ir į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę.

Parengta pagal VMU inf.