Specializuotoje miško technikos parodoje – ir senbuviai, ir debiutantai

Didžiausia žmonijos tragedija – nustoti trokšti, ieškoti, bandyti įminti gyvenimo mįslę…
19 balandžio, 2022
Lietuvos prekyba mediena su Ukraina, Rusija ir Baltarusija 2021 metais bei galimi iššūkiai ateityje
20 balandžio, 2022

Specializuotoje miško technikos parodoje – ir senbuviai, ir debiutantai

Jau antrą kartą miške šalia Mašnyčių (Druskininkų savivaldybė) bus galima pamatyti iš įvairių šalies vietovių atgabentą bei realiomis sąlygomis dirbančią biokuro gamybos ir kitą miško techniką. Balandžio 28 d. čia taip pat vyks mokslinė konferencija „Tvari biomasės energija 2022“ apie biomasės energetiką, biokuro gamybos, miškų ir medienos pramonės, technikos bei perdirbimo galimybes.

Specializuotas teorinis ir praktinis renginys apie miškininkavimo ypatumus jau tapo tradiciniu ‑ organizuojamas ketvirtą kartą bei antrą kartą šalia Druskininkų, tam pačiam savininkui priklausančiame miške. Ekspertų nuomone, Lietuva – miškingas kraštas, sektoriuje, kuriame dirba tūkstančiai žmonių, netrūksta pokyčių ir iššūkių, o tokie jo atstovų  susibūrimai yra puiki galimybė šios ūkio šakos aktualijoms aptarti. Šįkart mokslinei konferencijai pasirinkta itin aktuali biomasės energetikos tema, o parodoje, kaip ir ankstesniais metais, bus demonstruojama temą iliustruojanti miškų technika.

Į specializuotą konferenciją ir parodą „Tvari biomasės energija 2022“  jau užsiregistravo nemažai dalyvių, tikimasi ir gausaus būrio lankytojų. „Specializuotos parodos sėkmę lemia ne technikos gausa, o demonstruojami geriausiai temą atspindintys pavyzdžiai“, ‑ pabrėžia vienas iš parodos organizatorių, svetainės www.miskininkas.eu vadovas Dainius Šeronas. Renginį tinklalapis www.miskininkas.eu organizuoja kartu su Lietuvos biomasės energetikos asociacija „Litbioma“.

Neabejoja nauda

Ne pirmą kartą panašiose parodose dalyvaujantis bendrovės „Stefinga“ vadovas Steffen Jager mano, kad tokie renginiai itin naudingi. „Tai dar viena galimybė parodyti savo produktus, parodos naudingos ir gamintojams, ir pardavėjams, ir būsimiems pirkėjams“, ‑ teigia S. Jager.

Šiaulių bendrovė „Stefinga“,  prekiaujanti skiedrovežiais, miškovežiais, savivarčiais, priekabomis, miško technika, medienos smulkintuvais, malkų skaldytuvais, parodoje demonstruos medienos smulkintuvą Mus- Max WT12 NMV, tituluojamą miškų terminatoriumi. „Tiksliau – smulkintuvo ir sunkvežimio duetą“, ‑ patikslina „Stefinga“ vadovas.

Šis duetas pasižymi manevringumu, mažomis degalų sąnaudomis ir komfortu. Uždedami medienos smulkintuvai MUS-MAX® WOOD-TERMINATOR 12 NMV išsiskiria paprastu ir patogiu valdymu, paprasta priežiūra ir našiu darbu. Įraukimo angos plotis, siekiantis net 135 cm bei 90 cm aukščio, leidžia automatiškai smulkinti iki 90 cm skersmens minkštųjų lapuočių ir iki 75 cm kietųjų lapuočių rąstus, šakas, krūmus bei medžių viršūnes. Patikimą smulkinamos medienos tiekimą užtikrina 3,15 m ilgio transporteris su volu ir virš jo sumontuotas platus, didelio skersmens dantytas įtraukimo volas. Tai operatoriui suteikia galimybę koncentruotis į smulkinamos medienos tiekimą manipuliatoriumi ir skiedrų išmetimą. Valdymo pulto ekrane nuolat galima stebėti visas svarbiausias smulkintuvo funkcijas ir per keletą sekundžių pakeisti smulkinamos medienos rūšį ar įtraukimo transporterio greitį.

Ant sunkvežimio sumontuotas medienos smulkintuvas – puikus kokybės ir našumo derinys

Parodos debiutantė

O štai Kauno rajone veikianti EWA – specializuotos parodos debiutantė. „Kol kas mūsų bendrovė nėra dalyvavusi specializuotoje miško technikos parodoje. Ar buvo verta dalyvauti, pasakysiu po renginio, ‑ šypsosi Remigijus Savickas, UAB EWA technikos padalinio direktorius. ‑ Yra buvę regioninių žemės ūkio parodų, iš kurių grįžome nusivylę, nes tik vieni technikos pardavėjai, tiekėjai susitiko su kitais. Taip atsitiko dėl to, kad organizatoriai nesugebėjo tinkamai paviešinti renginio ir nesusirinko lankytojų, o dalyviai patyrė išlaidų technikai atgabenti, tuščiai sugaišo laiką. Tikiuosi kad rengėjai sugebės sukviesti gausią tikslinę auditoriją, o mes pasitikrinsime, ar verta investuoti į šį formatą“.

EWA  miško technika prekiauja praktiškai nuo veiklos pradžios, nuo 2010 metų. Miškininkystės sektoriui bendrovė siūlo augalinių liekanų smulkintuvus, kurie tarnauja kelkraščiams, priešgaisrinėms juostoms tvarkyti, skutikus priešgaisrinėms juostoms atnaujinti, greiderius, medienos krautuvus.

Pakaunėje įsikūrusi bendrovė  prekiauja ir specializuotais kaustytais „Massey Ferguson“ prekės ženklo traktoriais. Jie važiuoja ekstremaliomis sąlygomis, kur yra jaunų krūmų, medelių, šakų, net pelkėse ir frezuoja augalines liekanas arba gabena medieną.

„Dar viena specializuota kategorija – traktoriai su apsukama operatoriaus darbo vieta. Jie itin tinkami naujiems miško plotams paruošti sename miške išlyginant kelmus, krūmynus, juos sufrezuojant“, ‑ vardija  R. Savickas.

Be to, darbui miške tinka ir bendrovės žemės ūkiui skirti traktoriai, jei nėra aktuali jų dugno apsauga. „O didesni ir mažesni parduodami GIANT prekės ženklo šarnyriniai krautuvai su griebtuvais tinka ne tik darbui miške, bet ir lentpjūvėje, jie pakeičia žmonių rankų darbą. Neturime tik miško kirtimo ir traukimo mašinų“, ‑ aiškina EWA  technikos padalinio direktorius.

Parodoje EWA pristatys kaustytą didelės galios traktorių su gilumine smulkinimo freza, galinčia krūmus ir medžių kelmus, šaknis paversti skiedromis ir įterpti į žemę ar atnaujinti bioplantacijas.

„Taip pat žadame parodyti mažesnės galios paprastesnį traktorių be elektronikos, kuri apsunkina darbą ekstremaliomis sąlygomis, pavyzdžiui, klimpstant pelkėse. Demonstruosime lengvą ir manevringą traktorių su miško priekaba, ypač tinkamą jaunuolynams ugdyti. Šie traktoriai nepamainomi, kur didieji savaeigiai ištraukėjai važiuoti negali, nes išlaužytų medynus ir suslėgtų dirvą. Dar vienas parodos eksponatas – universalus šarnyrinis krautuvas, kuris gali būti komplektuojamas su daugiau kaip 100 priedų, pradedant medžių, rąstų ar šakų griebtuvu, įvairiais grąžtais miško sodinimui“, ‑ eksponatus pristato  R. Savickas ir pabrėžia, kad visa minėta technika tinka naudoti ir profesionalams, ir keliolikos hektarų miško savininkams, atliekantiems miško priežiūros ar kirtimo darbus.

Technika su vikšrais stabilesnė ir draugiškesnė miškui

„Labai gerai, kad organizuojami tokie renginiai, nes į juos susirenka tikslinė publika ir vietoje susipažįsta su  eksponatais. Kam tai naudingiau – pardavėjui ar galimam pirkėjui – pasverti sunku. Naudinga abiem pusėms, nes pirkėjas gauna informacijos ir gali nusipirkti, o tada jau išlošia ir pardavėjas“, – mano UAB „Nosted mechanika“ pardavimų vadybininkas Audrius Baršauskas.

Aukštaitijoje veikianti grandinių ir vikšrų gamintoja „Nosted mechanika“ Mašnyčiuose pristatys TRYGG vikšrus miško technikai. Tai naujausias Aukštaitijos įmonės gaminamas produktas.

A. Baršauskas giria renginio formatą, kai miško mašinas ir įrangą galima pamatyti realiai dirbančias miške. „Gražioje asfaltuotoje aikštelėje miško mašinos atrodo labai gražiai. Vis dėlto pamatyti įprastomis sąlygomis dirbančią techniką ar net ją išbandyti - daug naudingiau. Kaip tik grįžtu iš Čekijos, iš Brno parodų centre vykusios tarptautinės miškininkystės ir medžioklės mugės „Silva Regina 2022“. Su kolega stovėjome lauke ir aiškinome renginio dalyviams apie įmonės gaminius, o kai kurios bendrovės turėjo ekspozicijas po stogu. Abu galime drąsiai tvirtinti: lauke lankytojų srautas išties buvo didesnis. Kiek jų prieis, įtakos turi ir apranga: jei stovėsi su kostiumu ir kaklaraiščiu, dažnas aplenks, tad net apranga naudingiau tapatintis su lankytojais“, ‑ aiškina pardavimų vadybininkas. 

„Gaminame trijų tipų vikšrus skirtingai kelio dangai  ir poreikiams. Su vikšrais technika tampa stabilesnė bei turi geresnį sukibimą su esamu gruntu, tai taupo laiką ir geriną darbo našumą. Su TRYGG vikšrais tolygiau pasiskirsto mašinos slėgis žemės paviršiui. Miško mašinų su vikšrais  grimzlė, o kartu ir pasipriešinimas ženkliai sumažėja, tai gerina darbo našumą bei taupo degalus. Naudojant TRYGG vikšrus, mažiau sudarkoma miško paklotė, o tai užtikrina geresnį miško ataugimą“, ‑ tikina A.Baršauskas.

Naujiena – TRYGG vikšrai

Augustė Teiberytė